“MUHTARLARIMIZ YOL ARKADAŞIMIZ”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

“MUHTARLARIMIZ YOL ARKADAŞIMIZ”

Yenilenen ve fiziki şartları iyileştirilen belediye hizmet birimlerini muhtarlara tanıtan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Yol arkadaşımız olan muhtarlarımızı çok önemsedik ve iletişim kanallarını devamlı açık tuttuk” dedi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediyesi’nin kaliteli ve nitelikli hizmet sunmak amacıyla yenilediği ve fiziki şartlarını iyileştirdiği birimleri muhtarlara tanıttı.

Bina verimliliğinin kaliteli hizmet sunmak açısından önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, belediye hizmetlerinin mahalledeki vatandaşlara muhtarlar aracılığıyla ulaştığını bu nedenle de muhtarların belediyeyi tanımalarının faydalı olduğunu söyledi.

Muhtarların çok önemli bir görevi ifa ettiklerini dile getiren Başkan Yücel Yılmaz, muhtarlığın Osmanlı döneminden başlayan köklü bir sistem olduğunun altını çizerek, “1829’da İstanbul’da başlayan, 1833 yılından itibaren de Anadolu’da kurulan muhtarlık sistemi günümüze kadar gelmesinin yanı sıra belediyecilik sisteminin de 1854’de oluşturulmaya başlanmış olması dikkat çekicidir. Muhtarlık sistemine bu noktadan baktığımızda, belediyecilikten daha uzun bir geçmişe dayandığını görüyoruz. Muhtarlarımızı çok önemsedim ve muhtarlarımızla iletişim kanallarını devamlı açık tuttum” ifadelerine yer verdi. Muhtarların belediyecilik hizmetleri anlamında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Muhtarlarımızı bizi hizmetlerin yapılmasında yardımcı olan, eksik noktaları bize derhal bildiren ve daha verimli proje üretmemize katkı sağlayan bir yol arkadaşımız olarak görüyorum. Bizlerin ve özellikle belediyelerin hizmet noktasında kılcal damarlarısınız. Muhtarlarımız gördüğü eksiklikleri önem sırasına göre belirleyerek, çalışmalarımıza yön ve hız kazandırması yerinde olacaktır. Muhtarlarımızın her türlü sorunlarına müdahale edebilmek ve onlarla sağlıklı iletişim kurabilmek için, iletişim kanallarını sonuna kadar açtık. Her zaman ulaşılır olduk. Muhtarlarımıza bir telefon kadar yakınım” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.