BURHANİYE’DE ZEYTİNYAĞI TANITIM SEFERBERLİĞİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BURHANİYE’DE ZEYTİNYAĞI TANITIM SEFERBERLİĞİ

Türkiye’nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Burhaniye’de, zeytinyağının kalitesini artırmak için toplantılar yapılırken, tanıtım için de seferberlik başlatıldı. Kahvehanelerde çiftçi eğitim toplantıları düzenleyen İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, tanıtım çalışmaları kapsamında zeytinli rozetler hazırladı.

Hazırlanan rozetlerin ilçeye gelen konukların yakalarına takılacağını anlatan İlçe Müdürü Erdal Aldağ, yöre zeytinyağının hak ettiği değeri elde etmesi için çalıştıklarını söyledi. Zeytinyağı tadım laboratuarı kurmayı hedeflediklerini de anlatan Müdür Erdal Aldağ, “ Kaymakamlığımız ve belediyemizle birlikte çalışmalar başlatıldı. Burhaniye’ ye has zeytin ve zeytinyağını tanıtmak için çalışmalarımız devam ediyor. Üzerinde zeytin bulunan rozetler hazırladık. Bunları çiftçilerimizin ve ilçemize gelen konukların yakalarına takacağız. Ayrıca,  bununla ilgili broşürler hazırlanacak” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.