KARDELEN FOTOĞRAFI İÇİN BİN 200 METREYE TIRMANDILAR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

KARDELEN FOTOĞRAFI İÇİN BİN 200 METREYE TIRMANDILAR

Balıkesir İda Dağcılık ile Keşif yolcuları grubu Kaz Dağlarında yürüyüş düzenlediler. 1200 rakımlı Sivri Tepesine çıkarak kardelenleri fotoğrafladılar. Kış aylarında Kazdağları’nın belirli bölgesinde çıkan kardelenleri görüntülemek için yaklaşık 30 kişilik dağcı ve fotoğrafçı 1200 rakımlı sivriye çıktı. Yürüyüşe Dereli köyünden başlandı. 5 saat sonra sivriye ulaşıldı. Burada mola verildi, kardelenler fotoğraflanıp, orta oba küyü tarafından yeniden dereli köyüne inilerek yürüyüş tamamlandı.

Faaliyet hakkında bilgi veren İda Dağcılık Başkanı Güneri Durmaz “Kulüp olarak biz her hafta bir faaliyet yapmaya çalışıyoruz. Ayda en az bir kere de körfez bölgesine geliyoruz. Özellikle Kazdağları bizim için bir hazine niteliğinde. Her faaliyet yeni bir keşif niteliğinde ve her faaliyette yeni bir güzellikle karşılaşıyoruz. Kazdağları bizi evlerimize mutlu gönderiyor. Biz de yeni bir ziyaret için can atıyoruz.”dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.