" />
USD
3,7000
EURO
4,3526
ALTIN
151,7835

14 GÜNDE 42 MAHALLE TİYATRO İLE TANIŞTI

Yarıyıl tatili öncesinde kırsal mahallelerdeki minikleri karne hediyesi olarak tiyatro ile tanıştıran Altıeylül Belediyesi, tatil sonunda da 21 kırsal mahallede gösteriler ile final yaptı. Altıeylül Belediyesi ile Balıkesir Sanat Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği tiyatro gösterileriyle kırsal mahallelerdeki minikler hayatlarında ilk defa tiyatro ile tanışma fırsatı buldu. Yarıyıl tatili öncesi başlayan tiyatro gösterimleri, Gökçeören, Ayşebacı, Köseler, Karamanköy, […]

14 GÜNDE 42 MAHALLE TİYATRO İLE TANIŞTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yarıyıl tatili öncesinde kırsal mahallelerdeki minikleri karne hediyesi olarak tiyatro ile tanıştıran Altıeylül Belediyesi, tatil sonunda da 21 kırsal mahallede gösteriler ile final yaptı.

Altıeylül Belediyesi ile Balıkesir Sanat Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği tiyatro gösterileriyle kırsal mahallelerdeki minikler hayatlarında ilk defa tiyatro ile tanışma fırsatı buldu. Yarıyıl tatili öncesi başlayan tiyatro gösterimleri, Gökçeören, Ayşebacı, Köseler, Karamanköy, Yakupköy, Çiftik, Çiçekpınar, Selimiye, Pamukçu, Köylüköy, Balıklı, Aslıhan, Çandır, Aslıhantepecik, Yenice, Ovabayındır, Paşaköy, Halalca, Büyük Bostancı, Atköy, Ovaköy’de gerçekleşti. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, miniklerin sevincine ortak olmak ve karnelerini vermek üzere Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü ile İbrahim Çelik ile birlikte Ovaköy İlkokulu ve Ortaokulu’ndaydı. Tatil sonrası da devam eden gösterilerde toplamda 42 kırsal mahallede 1819 kişiye Tiyatro gösterimleri tamamlandı. Programın ikinci bölümünde Akçaköy, Bayat, Bayat-Kumlugedik, Pınarlı, Kuşkaya, Ayvacık, Dedeburnu, Kozderegüvem, Bereketli, Konakpınar, Ortamandıra, Sarıalan, Dallımandıra, Ertuğrul, Yeşilyurt, Gökköy, Dereçiftlik, Karamanlar, Akçakaya, Macarlar, Kabaklı mahallelerinde gerçekleştirilen gösteriler ile Altıeylül Belediyesi’nin bu sanat etkinliği, hem velilerden, hem eğitimcilerden hem de öğrencilerden tam not aldı. Mahalleme Tiyatro Geldi etkinliğinin son günü sevinç ve mutlulukları gözlerinden okunan minik yavrular, böyle bir fırsatın ayaklarına gelmesinden oldukça memnun olduklarını söylediler.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.