BURHANİYE’ DE ZEYTİNCİLERE GÜBRELEME SEMİNERİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BURHANİYE’ DE ZEYTİNCİLERE GÜBRELEME SEMİNERİ

Burhaniye’de, zeytin hasadı sona ererken, zeytinliklerde sürüm ve gübreleme dönemi başladı. 76 nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi de, ortakları için gübreleme semineri düzenledi.

Timaç Agro firmasında görevli mühendisler, gübrelemenin yararları ve gübreleme zamanı konusunda bilgiler verdi. Firmanın Bölge Müdürü Uğur Keçeci ve Ziraat Mühendisi Cansu Gür, akıllı gübre adı verilen Eurolivo adlı gübrenin  özeliklerini anlatırken, zeytinde çiçeklenme ve meyve tutumunu artırdığını anlattı. Gübrelemenin zeytinde yağ veriminin de artmasına neden olduğunun kanıtlandığını anlatan uzmanlar, zeytinde gübreleme dönemine girildiğini anlattı. Gübreleme şekli ve kullanılacak gübre miktarı konusunda de bilgiler veren uzmanlar, her zaman çiftçilerin yanında olacaklarını anlattı. Toplantıya katılan  çif1tçilere ve konuşmacı uzmanlara teşekkür eden Burhaniye Tariş Müdürü Emrah Öztürk. de toprak tahlilinin önemine dikkat çekti. Öztürk, zeytinyağı fiyatlarının yükselmesinin, zeytine verilen önemin artmasına neden olduğunu söyledi. Seminere, Burhaniye Tariş Yönetim Kurulu Üyeleri, Cavit Kabakçı, Kenan Çoban, Hulusi Sarı ve Nadir Karayaz ile çiftçiler katıldı.

(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.