" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME BÜYÜK KATKI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, örgün ve yaygın eğitime destek vermek ve bu yıl sınava girecek 8.ve12.sınıf öğrencilerinin akademik başarısını attırmak için özel olarak hazırlattığı soru bankası ve konu anlatımlı kitap dağıtımına Çiğdem Batubey Ortaokulu’ndan başladı.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in öğrencilere kitap dağıttığı törende; proje kapsamında 8.sınıflarda […]

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME BÜYÜK KATKI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, örgün ve yaygın eğitime destek vermek ve bu yıl sınava girecek 8.ve12.sınıf öğrencilerinin akademik başarısını attırmak için özel olarak hazırlattığı soru bankası ve konu anlatımlı kitap dağıtımına Çiğdem Batubey Ortaokulu’ndan başladı.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in öğrencilere kitap dağıttığı törende; proje kapsamında 8.sınıflarda 5 bin 252, 12.sınıflarda bin 615 öğrenciye Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin özel olarak hazırlattığı kitapların dağıtılacağı belirtildi. Eğitime verilen desteğin ülke açısından önemine değinen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, “İyi düşünülmüş bir proje. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çünkü eğitime yapılan yatırım hiçbir zaman için boşa gitmiş bir yatırım değildir. Eğitim memleketimiz için çok önemlidir. Kendinize hedefler koyun. Hedeflerinizi yüksek tutun ve ona göre kendinizi hazırlayın. Sizler için yapılan yatırımları canı gönülden destekliyorum” dedi.

KİTAPLARI YENİDOĞAN VE CENGİZ DAĞITTI

Özel dershanelerin kapanma sürecinin başlamasıyla birlikte okullarda hafta sonu kursları düzenlediklerini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, bu kurslara katılan öğrencilere kitap desteği sağlamasından dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü: “2015-2016 yılından itibaren dershaneler kapanıyor. Bu dershanelerin yerine hafta sonları bizim düzenlediğimiz kurslar yer alacak. Şu anda Balıkesir genelinde 137 tane okulumuzda bin 268 kurs açıldı ve bu kurslardan 20 bin 222 öğrenci yararlanıyor. Öğrencilerin materyal konusunda sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Bu sıkıntıyı bir nebzede çözmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur ve Genel Sekreterimiz Osman Yenidoğan çok büyük destek verdi. Milli Eğitim Müdürlüğü adına kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Çiğdem Batubey Ortaokulu’nda kursa katılan öğrencilere soru bankası ve konu anlatımlı kitapların yer aldığı seti öğrencilere dağıttı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.