OKULDA YANGIN VE DEPREM TATBİKATI

Edremit, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ve öğrenciler yangın ve deprem tatbikatı gerçekleştirdiler. Saat 11:00’de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta hazırlanan senaryolar başarı ile uygulandı. Okul tahliyesi, yaralı taşıma teknikleri, yüksekten yaralı kurtarma, yangın tüpleri ile yangına müdahale teknikleri konusunda uygulamalı çalışmalar yapıldı.  […]

OKULDA YANGIN VE DEPREM TATBİKATI

Edremit, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ve öğrenciler yangın ve deprem tatbikatı gerçekleştirdiler.

Saat 11:00’de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta hazırlanan senaryolar başarı ile uygulandı. Okul tahliyesi, yaralı taşıma teknikleri, yüksekten yaralı kurtarma, yangın tüpleri ile yangına müdahale teknikleri konusunda uygulamalı çalışmalar yapıldı.  İtfaiye yetkilileri yapılan çalışmaların özellikle öğrenciler açısından çok önemli olduğunun altını çizerek bu tip eğitim ve önleyici faaliyetlere devam edileceği vurgulandı. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.