BURHANİYE’ DE ZEYTİNLİKLERDE HAYVAN OTLATMAYA  İZİN YOK

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BURHANİYE’ DE ZEYTİNLİKLERDE HAYVAN OTLATMAYA  İZİN YOK

Burhaniye’de, zeytin hasadı sona ererken, Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı da, zeytinliklerde hayvan otlatanlara karşı mücadele başlattı. Zeytinlikler de hayvan otlatmanın yasak olduğunu anlatan Koruma Başkanı Ali Yaramış, hasat bitmiş de olsa zeytinliklere hayvan sokulamayacağını söyledi.

Burhaniye de, 30 kır bekçisi ile yoğun bir çalışma içine giren Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı, hasat sırasında jandarma ile işbirliği yaparak çok sayıda zeytin hırsızlığını önlerken, şimdi de zararcı çobanlara karşı mücadele başlattı. Çiftçilerin zeytin arasında hayvan otlatılmasına karşı olduğunu anlatan Başkan Ali Yaramış,” Yöremizde zeytin hasadı bitti. Ancak, zeytinliklerde hayvan otlatmak her zaman yasak. Zeytinliklerde hayvan otlatmak isteyenlere fırsat vermiyoruz. Bunun için bekçilerimiz gece gündüz görev başındadır” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.