EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA, ANTANDROS DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA, ANTANDROS DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Altınoluk Mahallesi’nde ki Antandros Derneği’ni ziyaret etti. Derneğin merkezinin bulunduğu Abdullah Efendi Konağı’nda incelemelerde bulunan Başkan Saka, dernek Başkanı Gülçün Cömert’te bilgi aldı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka beraberinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Eyüp Satıl ve Ruhsat Müdürü İsmail Sezek ile birlikte merkezi Altınoluk Mahallesi’nde bulunan Antandros Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi. Derneğin merkezinin bulunduğu Tarihi Abdullah Efendi Konağı’nda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Saka, derneğin çalışmaları ve tarihi Antandors antik kentindeki son çalışmalar ile ilgili Başkanı Gülçin Cömert’ten bilgi aldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Antandros Antik Kenti’nin Anadolu’nun ve ilçemizin tarihi bir değeri olduğu kadar Avrupa’nın tarihine ışık tutacak önemli bir değer olarak değerlendiriyoruz. Antandros tarih, kültür ve turizm açısından yakın gelecekte bölgemizin yükselen en önemli değerlerinden birisi olacaktır.  Edremit Belediyesi olarak Antandros’ta 15 yıldır devam eden kazılara destek olmayı sürdüreceğiz” dedi. Avrupa medeniyetini Yunanlılar kurdu tezini çürütebilmek için Antandros’tan İtalya’ya giderek Roma kentini kuran Aeneas’ın daha iyi tanıtılması gerektiğini de ifade etti. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.