AĞACIK’DAKİ TARİHİ BİNA İLGİ BEKLİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

AĞACIK’DAKİ TARİHİ BİNA İLGİ BEKLİYOR

Burhaniye’de Ağacık mahallesindeki yaklaşık 150 yıllık tarihi bina ilgi bekliyor. Kurtuluş savaşı sırasında Yunanlıların karakol olarak kullandığı binayı onarmak istediklerini anlatan Muhtar Hasan Dayı, belediyeden yardım beklediklerini söyledi.

İlçeye 12 kilometre uzaklıktaki 260 nüfuslu Ağacık mahallesindeki caminin yanında bulunan iki katlı tarihi bina ilgi bekliyor. Binayı restore ederek misafirhane olarak kullanmak istediklerini anlatan Muhtar Hasan Dayı” Binanın onarımı için belediyeye başvurdum. Ancak, olumlu bir sonuç alamadım. Bu binayı, kurtuluş savaşı sırasında Yunanlılar karakol olarak kullanmış. Binanın duvarları ve çatısı sağlam. Restore ederek misafirhane olarak kullanmak istiyoruz” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.