EDREMİT DEVLET HASTANELERİNE ALT YADA ÜST GEÇİT ŞART

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Türkan ÖZDEMİRDİŞ TABİBİ SAYIN BİLAL AKTUĞ GÖLLER – 13 Temmuz 2017SİGARA İNSAN ÖMRÜNDEN 28 YILI ALIP GÖTÜRÜYORMUŞ – 2 Mart 2017KAMİL BAŞKAN 7’DEN 70’E EDREMİT’LİLERİN YANINDA – 23 Şubat 2017                CKD’NİN SEVGİ GÜNÜ’NDE KONUŞAN BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA ‘’TÜRKİYEMİZİ ATAMIZIN BİZE BIRAKTIĞI ÜLKE HALİNE GETİRECEĞİZ’’ DEDİ – 16 Şubat 2017MEMLEKET ECZANESİ […]

EDREMİT DEVLET HASTANELERİNE ALT YADA ÜST GEÇİT ŞART

Türkan ÖZDEMİR

 Deniz sahiline mahalleleri olan, temiz havası suyu yurdumuzun en ucuz ve bolluk iklimi ılıman Edremit’imizin buy özellikleri nedeniyle sürekli göç almakta. Bu nedenle nüfusu hızla artamakta.

Özellikle emeklinin tercih sebebi olması nedeniyle yaşlı nüfusu da çoğunlukta. Durum böyle olunca da doğal olarak değerli uzman doktorlarımızın bulunduğu devlet hastanelerinde yoğun hasta trafiği yaşanmakta. Bu bağlamda şehirler arası yol üzerinde bulunan iki devlet hastanemize de ulaşmak, karşıdan karşıya geçmek yoğun trafik nedeniyle büyük tehlike arz etmekte.

Geçenlerde bir hemşire arkadaş bundan söz ederek sen yerel konulara daha çok yer veriyorsun. Bunun içinde köşeni merakla takip ediyoruz. Ne olur bu hayati önem taşıyan bu konuyuda dile getir. Üst ve ya bir alt geçit bu soruna çözüm olur dedi.

Mantıklı ve de çok önemli. Geçen ay o karlı buzlu günlerde hastaneye gitmem gerekti oğlum sen dikkatsizsin karşıdan karşıya geçmen tehlikeli ben götüreceğim diye beni engelledi. Bu yaşta bizim için bile riskliyse ( daha dünkü çocuğuz ya!) falan filan…

EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI’NA BAYAN BAŞKAN YARDIMCISI

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka uzun yıllar Güre Belediyesi’nde imar müdürü olarak görev yaptığı Edremit Belediye Meclis Üyesi Fatma Özgirgin’i bu kezde başkan yardımcısı olarak atadı. Bilindiği üzere meclis üyesi Mehmet Ertaş başkanın birinci yardımcısı olarak görev yapmakta. CHP saflarında birlikte uzun yıllar çalıştığımız Fatma arkadaşıma bu zorlu ve onurlu görevde başarılar diliyorum.

EVLERİNE EKMEK GÖTÜRME KAYGISINDA OLAN EV HANIMLARI EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN KAPALI YER İSTİYOR

Enteresan bir başlık oldu ama gerçekte bu yani. Edremit’in Çarşamba Pazarı bizim alışkanlığımız. Birşey almasakta şöyle bir dolaşmak isteriz. Yine böyle dolanırken yaptığı el işlerini örgülerini küçücük tezgahında satmaya çalışan bir hanımla tanıştım. Hava soğuk ve yağışlı. O da bir saçağın altına sığınmış; ”Benim gibi çok ev hanımı var. Kiminin eşi yok. Çocuklarımıza evimize ekmek götürme derdindeyiz. Kimimizin eşinin işi yok yada yetişmiyor. Belediyemiz bize kapalı bir yer gösterse evde yaptıklarımıza orada satarak evimize katkıda bulunuruz.” dedi.

Yanlış da değil hani dedikleri.

İSMAİL AYVALIKLI’YI KAYBETTİK

Edremit’in eşraflarından hayırsever dost insan iş adamı İsmail Ayvalıklı yoğun bakımda hayata daha fazla tutunamayarak yaşamını kaybetti. Sevenlerini derin üzüntüye boğan arkadaşım Ayvalıklı’ya Allahtan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum..

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.