" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİTLİ FOLKLORCULAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA

Edremit Belediyesi Halk Dansları Topluluğu hafta sonu Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Balıkesir’de düzenlenen Türkiye Halk Oyunları yarışmasında mücadele edecek. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 7 Mart 2015 Cumartesi günü Balıkesir’de “Türkiye Halk Oyunları Yarışması” düzenlenecek. Yarışmada Edremit Belediyesi Efem Halk Dansları Topluluğu da mücadele edecek. Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu’nda yapılacak olan şampiyonada Edremit temsilcisi […]

EDREMİTLİ FOLKLORCULAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi Halk Dansları Topluluğu hafta sonu Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Balıkesir’de düzenlenen Türkiye Halk Oyunları yarışmasında mücadele edecek.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 7 Mart 2015 Cumartesi günü Balıkesir’de “Türkiye Halk Oyunları Yarışması” düzenlenecek. Yarışmada Edremit Belediyesi Efem Halk Dansları Topluluğu da mücadele edecek. Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu’nda yapılacak olan şampiyonada Edremit temsilcisi geleneksel düzenlemeli dal kategorisinde Balıkesir ve Aydın yöresi oyunları ile geleneksel düzenlemesiz dal kategorisinde ise Edremit Körfezi yöresi oyunları olmak üzere üç ayrı dalda toplam 68 dansçı ile mücadele edecek. Halk oyunları eğitmeni Serhat Köse ve Vural Çakır yönetiminde yarışmalara hazırlanan Halk dansları ekibinin çalışmasını Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da ziyaret ederek başarılar diledi. Başkan Saka, “Halk oyunları geçmişten günümüze, tarihimizi, örfümüzü geleneklerimizi bugünlere yansıtan köklü bir kültürümüzdür. halk oyunlarına gönül vermiş gençlerimizden oluşan ekibimiz ile yarışmalara katılacağız. Önemli olan yarışmalarda derece elde etmek değil, bu gibi etkinlikler ile gençlerimizi halk oyunlarına yönlendirebilmektir” dedi. Başkan Saka, Edremit Belediyesi olarak beş yıldır düzenledikleri halk oyunları yarışmasını devam ettireceklerini de söyledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.