GÖMEÇ’E YENİ KAYMAKAM

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

GÖMEÇ’E YENİ KAYMAKAM

Gömeç’te, Kaymakam Naif Yavuz’un 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde, doğup büyüdüğü kent Muş’tan Milletvekilliğine Aday Adayı olması nedeniyle boşalan Kaymakamlık koltuğuna vekaleten Mübarek Ağitoğlu getirildi.

29 yaşındaki genç Kaymakam Agitoğlu, Gömeç Kaymakamlığı görevine geçtiğimiz hafta başladı.

Gömeç’te Kaymakam Naif Yavuz’un yerine vekâleten göreve getirilen Mübarek Ağitoğlu, 1986 yılında Siirt Merkezde doğdu. Diyarbakır’da başladığı ilköğrenimi ve ortaöğrenimini Şırnak Silopi’de tamamladı.

2009 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi AÖF Adalet Bölümünden de mezun olan Ağitoğlu,  Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansa devam etmektedir.

2 yıl İstanbul Teknik Üniversitesi BAP biriminde memur olarak ve 1 yıl da Antalya Defterdarlığı’nda Milli Emlak Denetmen Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2012 yılı Mayıs Ayında Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap Eden Mübarek Ağitoğlu,  İl stajını Şırnak Valiliği’nde, Refakat Stajlarını Zonguldak Alaplı ve Antalya Kumluca’da, Teftiş Stajını ise Kırıkkale’nin Keskin ve Balışeyh ilçeleri ile İl Emniyet Müdürlüğü’nde tamamladı.

Rusya-Saint Petersburg’da Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanlığı Kuzey Batı Yönetim Enstitüsünde bir yıl süreyle dil eğitimi ve Rusya idari teşkilatı üzerine eğitim alan Ağitoğlu,  Çorum Alaca’da kısa bir süre kaymakam vekilliği yaptıktan sonra 12 Şubat 2015 tarihli İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile Gömeç Kaymakamlığı’na Kaymakam Vekili olarak atandı.

(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.