BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE YANGIN TATBİKATI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE YANGIN TATBİKATI

Burhaniye Bahçeşehir Koleji “Sivil Savunma Haftası” nedeniyle okulda yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Tatbikat sirenlerin çalması ile başladı. Öğrenciler okuldan yapılan planlamaya göre tahliye edildi. Tatbikat için yapılan canlandırmaya göre okulun içerisinde yaralı olarak mahsur kalan öğrenciler sivil savunma kulübünde görevli arkadaşları tarafından sedye yardımı ile kurtarıldı.

Öğrenciler, 1 dakika 48 saniye gibi kısa sürede okuldan tahliye edilirken temsili olarak ikinci katta mahsur kalan bir öğrenci, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Burhaniye İtfaiyesi ekipleri tarafından kurtarıldı. Tatbikat kısa sürede başarı ile tamamlandı.

Programın son bölümünde yakılan bir ateş, öğrenciler tarafından yangın tüpleri kullanılarak söndürüldü. Bahçeşehir Koleji öğrencileri bu tatbikatla gerçek bir yangın sırasında nasıl davranmaları gerektiğini ve kendilerini neler beklediğini yaşayarak öğrenmiş oldular.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.