SİNEKSİZ BİR EDREMİT İÇİN MÜCADELE BAŞLADI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

SİNEKSİZ BİR EDREMİT İÇİN MÜCADELE BAŞLADI

Edremit Belediyesi sinek ve sivrisinek ile mücadele için kolları erken sıvadı ve larva ilaçlamalarına çalışmaları başlandı. Belediye Başkanı Kamil Saka, Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisinde olmasına rağmen vatandaşları mağdur etmemek için sinekle mücadeleye başladıklarını kaydetti, sineksiz bir yaz mevsimi için mücadelenin süreceğini söyledi.

Yaz mevsiminin en önemli sorunlarından olan sinekle mücadele için Edremit Belediyesi kolları erken sıvadı. Sinekle mücadelede larvasit uygulaması denilen ilk uygulamada öncelikle sineklerin üreyebileceği alanların ilaçlanmasına başlandı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, konu ile ilgili olarak, sinek ve sivrisinekle mücadelenin Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğunu ancak vatandaşları mağdur etmemek adına ilçe belediyesi olarak ilaçlamalara başladıklarını ifade ederek Edremitlilerin sineksiz bir yaz geçirmeleri için belirlenen program dâhilinde ilçe genelinde ilaçlamaların yerine getirileceğini söyledi. İlaçlamanın Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından uzman veteriner hekim gözetiminde yapıldığını da kaydeden Başkan Saka, “İlk olarak larvasit uygulaması başladı. Öncelikle sineklerin barınabileceği ve üreyebileceği fosseptik ve rögar bacaları ile sulak alanlar ilaçlanıyor. Ardından program dahilinde devam edecek” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.