" />
USD
3,6780
EURO
4,3445
ALTIN
151,1726

AYVALIKLI KADINLARDAN FİLM GÖSTERİMİ

Ayvalık’ta, 8 Mart Ayvalık Kadın Platformu tarafından bir film gösterimi gerçekleştirildi. Platform üyesi kadınlar, Ayvalık Sanat ve Eğitimi Destekleme Derneği bünyesindeki Kafedeamia’nın sinema gösterim salonunda gerçekleşen etkinlikte; Filmmor Kadın Kooperatifi tarafından hazırlanan ‘Klitoris Nedir?’ ve ‘70-80-90, Masum, Küstah, Fettan’ adını taşıyan filmleri, platform üyesi kadınlar ve onları destekleyen erkekler tarafından büyük bir ilgiyle izledi. Saat […]

AYVALIKLI KADINLARDAN FİLM GÖSTERİMİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık’ta, 8 Mart Ayvalık Kadın Platformu tarafından bir film gösterimi gerçekleştirildi.

Platform üyesi kadınlar, Ayvalık Sanat ve Eğitimi Destekleme Derneği bünyesindeki Kafedeamia’nın sinema gösterim salonunda gerçekleşen etkinlikte; Filmmor Kadın Kooperatifi tarafından hazırlanan ‘Klitoris Nedir?’ ve ‘70-80-90, Masum, Küstah, Fettan’ adını taşıyan filmleri, platform üyesi kadınlar ve onları destekleyen erkekler tarafından büyük bir ilgiyle izledi.

Saat 20.00’de başlayan film gösterimi öncesinde bir konuşma yapan 8 Mart Ayvalık Kadın Platformu üyelerinden Çiğdem Öztürk, Türkiye genelindeki kadınların en büyük sorunlarından biri olan kadına şiddet olduğunu vurgulayarak, “Ülkemiz ne yazık ki bu konunun yoğun yaşandığı bir ülke. Ama kadına şiddet sadece ülkemizde değil, Avrupa’nın birçok ülkesinde de var. Avrupa’nın dışında Meksika ve Hindistan’da da bu şiddeti yoğun olarak görebilmek mümkün. Tabi bu ülkelerde bu konuda çok sıkı mücadele eden kadınlarda var. Kadın Hakları ve Kadına Yönelik şiddet konusunda kadınlar her yerde direniyorlar. Kobani’de Kürt kadınları da bu direnenlerin arasında. Biz kadınlar, bu mücadeleyi büyüteceğiz” diye konuştu.

Etkinlikte;  ‘Klitoris Nedir?’ adını taşıyan ilk filmde yapılan sokak röportajlarında vatandaşlara ‘Klitoris Nedir?’  diye sorularak, alınan ilginç ve komik cevaplar büyük bir tebessümle izlendi.

Gösterimin ikinci bölümünde; ‘70-80-90, Masum, Küstah, Fettan’ adını taşıyan Türkçe, alt yazılı ve Melek Özman’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde ise; Alin Taşçıyan, Arzu Okay, Hülya Uğur Tanrıöver, Lale Belkıs, Agah Özgüç, Ülkü Erakalın ve sinema izleyicileri ile Yeşilçam’ın kadınlara yapıp ettiklerinin, masum kadınların hıçkırıkları arasında nadiren duyulan ‘fettan kadınların’ kahkahalarının izi sürüldüğü gözlendi. (İHA)

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.