" />
USD
3,6885
EURO
4,3432
ALTIN
151,3669

EDFOK DERNEKLEŞTİ

Edremit’de 2013 yılında Özcan Şimşek tarafından kurulan Edremit Fotoğraf Kulübü yaklaşık birbuçuk yıllık çalışmalarının ardından 26 Şubat 2015 tarihinden itibaren dernekleşerek Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD) adını aldı.   Konu ile ilgili açıklama yapan dernek başkanı Özcan Şimşek; “Fotoğrafa sanat gözü ile bakan, bu konuda kendini geliştirip daha ileri noktalara gelmek, sosyal ilişkilerini geliştirmek isteyen […]

EDFOK DERNEKLEŞTİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’de 2013 yılında Özcan Şimşek tarafından kurulan Edremit Fotoğraf Kulübü yaklaşık birbuçuk yıllık çalışmalarının ardından 26 Şubat 2015 tarihinden itibaren dernekleşerek Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD) adını aldı.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan dernek başkanı Özcan Şimşek; “Fotoğrafa sanat gözü ile bakan, bu konuda kendini geliştirip daha ileri noktalara gelmek, sosyal ilişkilerini geliştirmek isteyen kişileri bir çatı altında toplayarak gelişimlerine uygun ortam sağlamak, yaşadığımız bölgenin kültürel sosyal ve fiziki yapısını tanıtıp belgelemek, projeler üretip uygulamak, eğitim faaliyetleri yapmak amacıyla 14 Eylül 2013 tarihinde kurduğum ve yol arkadaşlarım ile birlikte geliştirdiğimiz kulübümüzün artık dernekleşmesi gerektiğini düşündük ve başvurumuzu yaparak 26 Şubat 2015 tarihinden itibaren Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD) olarak kurulduk.

 

Yola çıktığımız Eylül 2013 tarihinden bu yana çeşitli etkinlikler yaptık, sergiler ve seminerler açtık, körfezde bir çok etkinliğe fotoğraf adına destek olduk. Bundan sonra da dernek olarak faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Bu yolda desteklerini esirgemeyen yol arkadaşlarıma ve basının değerli emekçilerine teşekkürlerimi bir borç bilirim.” dedi.

 

Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD) etkinliklerine bir yenisi ile devam ediyor. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle üyelerinin fotoğraflarından oluşan ve geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan Arslana ithaf ettikleri “TÜRKİYE’DE KADIN OLMAK” konulu karma fotoğraf sergisi sergilerini 8-15 Mart 2015 tarihleri arasında Edremit Kipa AVM’de açacaklar.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.