AYVALIK BELEDİYESİ ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ ZAFERİN 100. YILINDA ÇANAKKALE’DE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

AYVALIK BELEDİYESİ ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ ZAFERİN 100. YILINDA ÇANAKKALE’DE

Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen “Zeytin Çekirdekleri Projesi” kapsamında müzik ve ritim eğitimi alan 100 çocuk Ayvalık Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla şehitlikleri ziyaret etti, konser verdi.

Müzik öğretmeni Gönül Tuna gözetiminde Çanakkale’ye giden Zeytin Çekirdekleri burada mini bir konser vererek 1915 yılında Çanakkale Zaferinin kazanılması esnasında şehit düşen atalarını andılar.

Zeytin Çekirdeklerini Çanakkale’ye giderken uğurlayarak onlara iyi yolculuklar dileyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “2015 yılındayız ve büyük zaferin 100. Yılı. Büyük zaferimizin ve İstiklal Savaşının yapılmasından Türk ulusunun tekrar bu gücü kazanmasına vesile olan büyük Çanakkale Savaşı ve Mustafa kemal Atatürk’ün önderliğinde kazandığımız bu zaferin 100. Yılı. Biz de burada yetiştirdiğimiz zeytin çekirdeklerimizi oraya yolladık. Zeytin Çekirdekleri Projemizdeki 100 öğrencimiz Çanakkale’ye giderek, hem şehitlikleri gezdi hem de orada bir konser verip şehitlerimizi andılar. Çocuklarımızın bu ülkenin bu günlere ne şartlar altında geldiğini daha iyi anlamalarını sağlamak adına bu programı hazırladık. Bu seyahatin gerçekleşmesinde Ayvalık Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün büyük katkıları oldu, onlara çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız oranın anlamına uygun 26 tane şarkı ve ezberlediler. Orada 5- 6 noktada Ayvalık Belediyesi Zeytin Çekirdekleri öğrencileri koro halinde konser verecekler” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.