" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİTLİ FOLKLORCULAR BALIKESİR BİRİNCİSİ OLDU..

Edremit Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Balıkesir’de düzenlenen yarışmada il birinciliğini elde etti. Edremit ekibi iki ayrı kategoride de ikinci ve üçüncü oldu. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Balıkesir’de düzenlenen Halk Oyunları İl Şampiyonası Kurtdereli Spor Salonu’nda yapıldı. Edremit Belediyesi Halk Oyunları topluluğu geleneksel düzenlemeli dal kategorisinde Balıkesir yöresi oyunu ile […]

EDREMİTLİ FOLKLORCULAR BALIKESİR BİRİNCİSİ OLDU..
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Balıkesir’de düzenlenen yarışmada il birinciliğini elde etti. Edremit ekibi iki ayrı kategoride de ikinci ve üçüncü oldu.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Balıkesir’de düzenlenen Halk Oyunları İl Şampiyonası Kurtdereli Spor Salonu’nda yapıldı. Edremit Belediyesi Halk Oyunları topluluğu geleneksel düzenlemeli dal kategorisinde Balıkesir yöresi oyunu ile il şampiyonluğuna kazandı. Aydın yöresi oyunları ile de üçüncülü elde etti. Geleneksel düzenlemesiz dal kategorisinde ise Edremit yöresi oyunları ikinci oldu. Dereceye giren takımlara kupaları Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu tarafından verildi. Yarışmayı yerinde takip eden Edremit Belediye Başkan Vekili Karaca, Halk oyunları eğitmeni Serhat Köse, Vural Çakır ve Metin Çavdar başta olmak üzere tüm oyuncuları kutladı. Geleneksel düzenlemeli dal kategorisinde Balıkesir şampiyonu olan Edremit Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu 18-19 Nisan tarihlerinde Çanakkale’de yapılacak olan Marmara Bölge yarışmasında Balıkesir’i temsil edecek. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da halk oyunları ekibini elde ettikleri başarıdan dolayı kutlayarak “Geçmişten günümüze, tarihimizi, örfümüzü geleneklerimizi bugünlere yansıtan köklü bir kültürümüz olan halk oyunlarına gençlerimizin daha fazla ilgi göstermesini bekliyoruz. Belediye olarak bu alanda ki çalışmalarımızın yanı sıra Akçay Mahallemizde başlatılan ve beş yıldır yapılan halk oyunları yarışmasını devam ettireceğiz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.