AYVALIK’TA 19 KAÇAK GÖÇMEN JANDARMAYA YAKALANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

AYVALIK’TA 19 KAÇAK GÖÇMEN JANDARMAYA YAKALANDI

Ayvalık ‘ta yasadışı yollardan bir AB ülkesi olan Yunanistan’ın Midilli Adası’na giderek daha rahat bir yaşamın hayalini kuran 19 kaçak göçmenin bu düşü gerçekleşmedi.

Bu kapsamda; Ayvalık’ın Küçükköy Mahallesi’nde gece yarısından sonra rutin devriye görevi yapmakta olan Küçükköy Jandarma Karakol Komutanlığı bünyesindeki ekipler, dünyaca ünlü Şeytan Sofrası Tepesi’nin eteklerinde bir koyda kalabalık bir gurubun bulunduğunu fark etti.

Jandarma devriye ekipleri yaptıkları küçük bir operasyonla 3’ü Mısırlı olmak üzere 16 Suriyeli kaçak göçmeni kıskıvrak yakaladı.

4’ü kadın 3’ü çocuk 12’sinin de erkek olduğu öğrenilen 19 kaçak göçmen Küçükköy Jandarma Karakol’una götürüldü.

Karakolda insani yardımların yapıldığı 19 kaçak göçmen saat 04.00 sıralarında Ayvalık Devlet Hastanesi’ne götürülerek sağlık muayenesinden geçirildi.

Yakalanan 19 kaçak göçmen daha sonra sınır dışı edilmek üzere Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplere teslim edildi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.