BALIKESİR ŞAMPİYONU EDREMİTLİ FOLKLORCULARDAN BAŞKAN SAKA’YA ZİYARET

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BALIKESİR ŞAMPİYONU EDREMİTLİ FOLKLORCULARDAN BAŞKAN SAKA’YA ZİYARET

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Balıkesir’de düzenlenen Halk Oyunları İl Şampiyonası’nda çeşitli dallarda 1.lik, 2.lik ve 3.lük elde eden Edremit Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret ederek kazandıkları kupaları teslim etti.

 

Edremit’i en iyi şekilde temsil ettikleri için gururlu olduklarını ifade eden folklorcular, Edremit Belediyesi’nin destekleriyle bundan sonra daha büyük başarılar elde edeceklerini belirterek Başkan Saka’ya teşekkür ettiler.

 

Edremit’in adının bundan böyle kötü olaylarla değil, başarılarla anılacağını ve tüm çalışmalarının bu doğrultuda olduğunu ifade eden Başkan Saka, “Edremit’in adını tüm Türkiye’ye sanatta, sporda, eğitimde ve çeşitli dallarda başarı elde ederek güzel şekilde duyurmak amacındayız. Bu düşüncemizin ilk meyvesini veren Halk Oyunları Topluluğu ekibine, başta hocalarına ve genç kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ziyaret sonrası açıklama yapan Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Eyüp Satıl, düzenlemeli dal kategorisinde Balıkesir şampiyonu olan Edremit Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun 18-19 Nisan tarihlerinde Çanakkale’de yapılacak olan Marmara Bölge yarışmasında Balıkesir’i temsil edeceğini ifade etti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.