" />
USD
3,6745
EURO
4,3187
ALTIN
151,9100

CEMİL YAVUZ: “HALK İÇİN ADAYIM!”

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Cemil Yavuz, CHP Edremit İlçe Örgütü önünde adaylığını açıkladı. Yaklaşan genel seçimler öncesi, 29 Mart’ta önseçim kararı alan Cumhuriyet Halk Partisinde aday adaylığı açıklamaları devam ediyor. Dün, Cumhuriyet Halk Partisi önünde önce eğitimci yazar Cemil Yavuz, daha sonra ise eski Milletvekili Ergün Aydoğan aday adaylığını açıkladı. Kalabalık bir […]

CEMİL YAVUZ: “HALK İÇİN ADAYIM!”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Cemil Yavuz, CHP Edremit İlçe Örgütü önünde adaylığını açıkladı.

Yaklaşan genel seçimler öncesi, 29 Mart’ta önseçim kararı alan Cumhuriyet Halk Partisinde aday adaylığı açıklamaları devam ediyor. Dün, Cumhuriyet Halk Partisi önünde önce eğitimci yazar Cemil Yavuz, daha sonra ise eski Milletvekili Ergün Aydoğan aday adaylığını açıkladı.

Kalabalık bir partili kitlesine konuşan Cemil Yavuz “Türkiye’de belki de tek noter onaylı vaatte bulunan adayım. Halk için adayım.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütü önünde açıklama yapan Cemil Yavuz konuşmasında şunlara değindi: Uzun zamandır, ilçe ilçe gezip Balıkesir’i ve sorunlarını tespit ediyordum. Gittiğim her yerde, Türkiye’de belki de ilk defa bir aday adayı noter huzurunda vaatlerini sıralıyor. Gittiğim her ilçede ilçe örgütü başkanımıza noter onaylı bu listemi veriyorum. Eğer ki takdir eder ve beni vekil olarak seçerseniz maaşımın 1/ 4 ünü devir daim yapacak şekilde örgütüme, 1/ 4 ünü gençlik kolları ve kadın kollarına, 1/ 4 ünü üniversite öğrencilerine vereceğim. Kıyak emeklilik gibi bir gelire sığınmayacağım. Partimizin adı Cumhuriyet Halk Partisi. Fakat burada Halk eksik kalıyor. İstediğimiz gibi olmuyor. Ben eğitimciyim. Bu sorunları tespit ettim. Ve vaatlerimin sonuna kadar arkasındayım. Halk için adayım. Türkiye’de ilk önce eğitim sistemini bozdular. Bunu değiştirmek hepimizin borcudur. Eğitime atılan bu neşteri engellemek ve sistemi düzeltmek zorundayız. Her seçim döneminde öne çıkan sorunlar vardır. Bu sorunları tek tek tespit ettik. Artık Halkın, CHP’de daha fazla rol alması şart. İşte adaylığım bunun içindir. Seçilirsem de, sadece o koltuğa yapışıp kalmayacağım. İlçe ilçe gezeceğim, sorunları gündeme getireceğim. 4 yıl sonunda da bir daha aday olmayacağım. Desteğiniz için, buraya geldiğiniz için hepinize çok çok teşekkür ediyorum.

Açıklaması sık sık alkışlarla kesilen Cemil Yavuz’dan sonra, eski milletvekili Ergün Aydoğan da açıklama yaptı. Ergün Aydoğan açıklamasında, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik tehditlerin had safhada olduğuna dikkat çekti.

Ergün Aydoğan’ın açıklamasından bazı bölümler şöyle:

Cumhuriyet Halk Partisinin değerli üyeleri, yol arkadaşlarım. Türkiye’nin kaderini bir insanın dudağının arasına hapsettiler. Zor bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde ülkenin üniter yapısı tehdit altında, ülke bütünlüğü pazarlık konusu yapılıyor. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyete her gün alçakça saldırılar yapılıyor. Bu saldırıları durdurmak gerekiyor. Bunun için adayım. Daha önce sizler adına vekaleti aldım. Milletvekili olduğum dönemde telefonum hep açıktı. Hiçbir partili, vekilimize ulaşamıyoruz diyemedi. Marmara’nın da Dursunbey’in de, Altınoluk’un da sesi oldum. O birleşme sürecinde tek başıma kaldım. Çağırılan her yere gittim. Gitmeye çalıştım. Değerli arkadaşlarım, partimizin yaş ortalaması herkesin malumu. İşte bu yüzden ben kendimi genç olarak görüyorum. Ve gençliğin sesi olmak istiyorum. Hazirana giden yolda bana güç verin, hepinizin sesi olayım. 2015 seçimlerinde tek adam saltanatını hep birlikte yıkalım.

Açıklamanın ardından katılanlara Ergün Aydoğan tarafından pilav ikram edildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.