" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ÖLÜMLÜ KAZALARA KARIŞAN MOTORLARI SERGİLEDİLER

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ile Toplum Destekli Büro Amirliği yaptığı ilginç uygulama ile yaşanana motor kazalarına dikkat çekmek istedi.  İlçede 2015 yılında meydana gelen ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarına karışmış motorları Cumhuriyet Meydanında sergilediler. Ekipler ayrıca motosiklet sürücülerinin eğitimine yönelik güvenlik sürüş tekniklerinin de anlatıldığı broşürler dağıttılar. Cumhuriyet Meydanında Edremit Trafik […]

ÖLÜMLÜ KAZALARA KARIŞAN MOTORLARI SERGİLEDİLER
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ile Toplum Destekli Büro Amirliği yaptığı ilginç uygulama ile yaşanana motor kazalarına dikkat çekmek istedi.  İlçede 2015 yılında meydana gelen ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarına karışmış motorları Cumhuriyet Meydanında sergilediler. Ekipler ayrıca motosiklet sürücülerinin eğitimine yönelik güvenlik sürüş tekniklerinin de anlatıldığı broşürler dağıttılar.

Cumhuriyet Meydanında Edremit Trafik Denetleme Büro Amirliği İle Toplum Destekli Büro Amirliğince hazırlanan etkinlik motosiklet sürücülerinin karışmış olduğu başta yaralamalı ve ölümlü kazalara dikkat çekmek, trafik kurallara uymanın hayat kurtaracağını bilerek bunun alışkanlık haline getirilmesi, motosiklette nasıl güvenli sürüş yapılacağı, motosiklet sürücülerinde bulunması gereken donanımlar İle ilgili broşür dağıtımı yapıldı.  Ayrıca meydanda motosiklet kazalarındaki dikkatsizlikleri gösteren, kask kullanımın önemini vurgulayan sinevizyon gösterimi, kamu spotu şeklinde gösterildi.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Baş Polis Memuru Ahmet Çelik “Bu projedeki amaç, motosiklet kullanıcılarının tam donanımlı halde motosiklet kullandığında bir kazada donanımlı motosikletin ne kadar önemli olduğu motosiklet sürücülerinin uyması gereken diğer kuralları vatandaşlarımıza hem görsel, hem de broşürler vasıtasıyla anlatmak. Amacımız yaşana kazaları en aza indirgemek. Burada görmüş olduğun motorların tamamı 2015 yılı içerisinde ölümlü ve yaralamalı trafik kazasına karışan motorlardır. Bu üzücü olaylar vatandaşlarımızın hafızasına kazındığında daha dikkatli davranacak, sürücü davranışlarında olumlu yönde bir gelişme yaratır düşüncesiyle bu proje gerçekleştirildi” dedi.

Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen sergi vatandaşlardan büyük ilgi ve beğeni topladı. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.