ZEYTİNLİKLERDE BUDAMA DEVAM EDİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ZEYTİNLİKLERDE BUDAMA DEVAM EDİYOR

Zeytinliklerde budama işleri tüm hızıyla sürüyor. Zeytinliklerin gerekli olan bahar bakımları titizlikle yapılıyor.

Körfez’in önemli bir geçim kaynağı olan zeytin ve zeytincilik için yapılması gereken işlemlerden olan gübreleme ve budama gereken işlemleri hız kazandı. Bumda, Zeytin hasadından sonra ağaçların sürgün yapması, havalanması, daha kaliteli ve büyük meyve vermesi için açısından önem taşıyor. Budama işlemleri süren zeytinliklerin zararlı otlardan da temizlenmesinin ardından zeytinliklerin gübreleme ve sürülmesi işlemine geçilmesi gerekiyor.

Çalışan işçilerse; “Yıllardır zeytinden ve zeytincilikten geçimimizi sağlıyoruz. Ağaçları sanki evladımız gibi görüyor, onların bakımlarını titizlikle yapıyoruz. Biz zeytine bakacağız ki oda biz baksın” diyorlar.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.