BAŞKAN GENÇER İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ TÖRENİNE KATILDI

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 94. yılı dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. 12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın milli marş olarak, Büyük Millet Meclisinde kabul edilmesinin 94. yılı nedeniyle Ayvalık Belediyesine ait İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tören öğrencilerin koro halinde İstiklal Marşı’nı piyano eşliğinde seslendirmesiyle başladı. Günün anlam ve önemini içeren Mehmet […]

BAŞKAN GENÇER İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ TÖRENİNE KATILDI

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 94. yılı dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.

12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın milli marş olarak, Büyük Millet Meclisinde kabul edilmesinin 94. yılı nedeniyle Ayvalık Belediyesine ait İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tören öğrencilerin koro halinde İstiklal Marşı’nı piyano eşliğinde seslendirmesiyle başladı.

Günün anlam ve önemini içeren Mehmet Akif Ersoy’un anlatıldığı bir konuşma ile devam eden kutlama törenlerinde Ayvalık’ta İstiklal Marşı konulu kısa film gösteriminin ardından öğrenciler şiir okudu, öğretmenler piyano eşliğinde şiir ve türkü dinletisi sundu.

Mehmet Akif Ersoy konulu slayt gösteriminin yapıldığı İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 94. yılı töreninin sonunda 12 öğrenci İstiklal Marşı’nın her bir kıtasını ayrı ayrı seslendirdi. Öğrencilerin bu sunumu protokol ve salonu dolduranlar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Protokol, töreni hazırlayan öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etmesiyle etkinlik sona erdi.

Ayrıca kutlama törenlerinin ardından katılanlara İsmet İnönü Kültür Merkezi’nin bahçesinde pilav, ayran ikramı da yapıldı.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.