" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

OSB YOLLARI HAZIRLANIYOR

Burhaniye’de yapılacak olan ve hayata geçirildiğinde birçok istihdamı da beraberinde getirecek olan Burhaniye Zeytin İşletme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin kurulacağı alanda Burhaniye Belediyesi tarafından yol çalışmaları başladı. Burhaniye’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde yeni yapılacak olan OSB’nin kurulacağı alanda daha önce kamulaştırmasını yapmak suretiyle, bölgede bulunan vatandaşların tahliyesini yapan Burhaniye Belediyesi şimdi de imar planında görünen ve […]

OSB YOLLARI HAZIRLANIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye’de yapılacak olan ve hayata geçirildiğinde birçok istihdamı da beraberinde getirecek olan Burhaniye Zeytin İşletme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin kurulacağı alanda Burhaniye Belediyesi tarafından yol çalışmaları başladı.

Burhaniye’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde yeni yapılacak olan OSB’nin kurulacağı alanda daha önce kamulaştırmasını yapmak suretiyle, bölgede bulunan vatandaşların tahliyesini yapan Burhaniye Belediyesi şimdi de imar planında görünen ve açılması gereken yolların yapımına başladı. Şarköy Yolu üzerinde bulunan ve OSB ile bağlantısı olacak yolların üzerinde kalan zeytin ağaçları Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yeni yerlerine taşındılar. Yaklaşık 700 ağacın taşındığı yerde ağaçların bakımını yapan Park Bahçeler ekipleri şartları uygun hale getirdikten sonra itinayla ağaçlar yeni yerlerine taşındı. İmar planında görünen yolların açılmasıyla devam eden OSB çalışmaları, yapımı tamamlandığında 40 fabrika ile bölgenin kalkınmasına yardımcı olurken, barındıracağı çalışan sayısı ile ciddi bir istihdam sağlanacak. Burhaniye Belediyesinin sonuna kadar desteklediği ve üzerine düşen görevi her şekilde yerine getirdiği OSB için Başkan Uysal “bu projeye gönülden destek veriyoruz. Çünkü bu proje bir ilk ve Burhaniye’nin geleceği için çok önemli olan projelerden bir tanesi. Kamulaştırılmalarında son aşamaya gelindi. Şimdi imar planında görünen yollarının açılmasıyla Burhaniye Belediyesi olarak çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.