" />
USD
3,6731
EURO
4,3276
ALTIN
151,3137

BAŞPEHLİVANLAR  KARESİ’DE

Karesi Belediyesi, Ağustos ayında yapacağı 35. Geleneksel Kurtdere Güreşleri için çalışmalara başladı. Bu kapsamda Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nın da katılacağı “Başpehlivanlar Karesi’de” etkinlikleri 20 Mart Cuma günü düzenlenecek.Geçtiğimiz yıl 34’üncüsü düzenlenen ve festival havasında geçen Kurtdere Güreşleri için hazırlıklar başladı. ‘Başpehlivanlar Karesi’de sloganıyla yola çıkan Karesi Belediyesi, 20 Mart Cuma günü başpehlivanları Karesi […]

BAŞPEHLİVANLAR  KARESİ’DE
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Karesi Belediyesi, Ağustos ayında yapacağı 35. Geleneksel Kurtdere Güreşleri için çalışmalara başladı. Bu kapsamda Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nın da katılacağı “Başpehlivanlar Karesi’de” etkinlikleri 20 Mart Cuma günü düzenlenecek.Geçtiğimiz yıl 34’üncüsü düzenlenen ve festival havasında geçen Kurtdere Güreşleri için hazırlıklar başladı. ‘Başpehlivanlar Karesi’de sloganıyla yola çıkan Karesi Belediyesi, 20 Mart Cuma günü başpehlivanları Karesi AVM’de halkla buluşturacak. Başpehlivanlar, Cuma günü saat 10.00’da Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret edecek. Saat 11.00’de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin önünden kortej yürüyüşü başlayacak, Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın anıtına çelenk sunulmasıyla tamamlanacak. Başpehlivanlar, saat 13.00’de ise Zağnos Paşa Camii civarında halka fotoğraf çektirecek, ardından da Karesi Türbesi’ni ziyaret edecek. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nın da katılacağı etkinlikler kapsamında saat 15.30’da Başpehlivanlar Karesi AVM’de güreşseverlerle buluşacak.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Kurtdereli Güreşleri’nin 17 Ağustos tarihi itibarıyla bir marka haline geldiğini belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, güreşlerin usta-çırak ilişkisi içerisinde gelişen, dil, din ve ırk ayırmaksızın herkes tarafından yapılan, somut olmayan bir kültürel miras olduğunu vurguladı. Başpehlivanlar yetiştiren bir il olarak güreşlere değer verdiklerini ve Karesi’nin bir güreş merkezi olmasını istediklerini kaydeden Başkan Yılmaz, “Bu nedenle, 35’incisini yapacağımız Geleneksel Kurtdere Güreşleri için çalışmalarımıza şimdiden başladık. Güç, kuvvet, yiğitlik ve mertlik timsali pehlivanlarımızı, 20 Mart Cuma günü Başpehlivanlar Karesi’de sloganı ile vatandaşlarımızla buluşturacağız” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.