" />
USD
3,6884
EURO
4,3428
ALTIN
151,3403

BURHANİYE’ DE KÖSTEKLİ SAAT ALİ DEDEYE AKSESUAR OLDU

Burhaniye’de, 86 yaşındaki Ali Çiftçi, cebinden eksik etmediği köstekli saati ile ilgi odağı oldu. Gençliğinden beri saatlere meraklı olan Çiftçi, 1955 yılında aldığı cep saatini taşırken, saate bağlı gümüş köstek yüzünden adı da Köstekli’ye  çıktı. Burhaniye de, çiftçilikle geçimini sağlayan Ali Çiftçi’nin köstekli saat merakı büyük ilgi çekiyor. Kolunda kol saati de bulunan Ali Çiftçi’nin […]

BURHANİYE’ DE KÖSTEKLİ SAAT ALİ DEDEYE AKSESUAR OLDU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye’de, 86 yaşındaki Ali Çiftçi, cebinden eksik etmediği köstekli saati ile ilgi odağı oldu. Gençliğinden beri saatlere meraklı olan Çiftçi, 1955 yılında aldığı cep saatini taşırken, saate bağlı gümüş köstek yüzünden adı da Köstekli’ye  çıktı.

Burhaniye de, çiftçilikle geçimini sağlayan Ali Çiftçi’nin köstekli saat merakı büyük ilgi çekiyor. Kolunda kol saati de bulunan Ali Çiftçi’nin yeleğinin cebinde taşıdığı 60 yıllık saat ve gümüşten kösteği ilgi odağı oldu. 3 çocuk babası Ali Çiftçi” Bu saati  Çanakkale’den almıştım. Unuttum kaç liraya aldığımı. Ancak, 60 yıldır taşıyorum. Ben saat hastasıyım. Meraklısıyım. Tabancalara de meraklıyım. Köküm de deveci. Adım Ali çiftçi olmasına rağmen, köstek taşıdığım için köstekli diyorlar.  Burhaniye de beni köstekli diye tanıyorlar. Ali Çiftçi  diye tanıyan olmaz. Köstekli dedin mi herkes tanır. Yani lakabım bu. Bu merak ölünceye kadar devam eder. Saat meraklısıyım. Saat  hastasıyım” dedi. Berber Hasan Özavcı da,” Namı değer köstekli lakabıyla anılan Ali amcamız memleketimizin yaşlı fakat en dinç insanlarından biridir. Yıllardan beri böyle kösteklerle gezdiği için ve saat merakı olduğundan dolayı halkımız tarafından köstekli lakabıyla anılmaktadır. Sevdiğimiz insandır. Çok iyi bir kişiliğe sahiptir. Yaşına göre de çok dinç bir insandır” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.