" />
USD
3,6734
EURO
4,3279
ALTIN
151,2764

HİZMET DİYALİZ HASTALARININ AYAĞINA GELDİ

Küçükkuyu’da hizmete giren “Doğa Deniz Diyaliz Merkezi” sayesinde hastalar kapı kapı dolaşıp diyalize girmek için çaba harcamayacak. 1 Dahiliye Uzmanı,1 Diyaliz Hekimi, 4 Hemşire ile birlikte toplam 10 personelin görev yaptığı Merkez de 20 ünite ile günde 80 hastaya hizmet verebilecek.   Çanakkale’deki Dardanel Diyaliz ortakları tarafından Edremit Körfezine yönelik hizmet vermek amacıyla Küçükkuyu’da Önceki […]

HİZMET DİYALİZ HASTALARININ AYAĞINA GELDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Küçükkuyu’da hizmete giren “Doğa Deniz Diyaliz Merkezi” sayesinde hastalar kapı kapı dolaşıp diyalize girmek için çaba harcamayacak. 1 Dahiliye Uzmanı,1 Diyaliz Hekimi, 4 Hemşire ile birlikte toplam 10 personelin görev yaptığı Merkez de 20 ünite ile günde 80 hastaya hizmet verebilecek.

 

Çanakkale’deki Dardanel Diyaliz ortakları tarafından Edremit Körfezine yönelik hizmet vermek amacıyla Küçükkuyu’da Önceki gün kurban kesilerek hizmete başlayan Doğa Deniz Diyaliz Merkezinde görevli Doktor Güçlü İrtem’den alınan bilgilere göre Merkez 20 Diyaliz Ünitesi ile günlük 20 hastaya hizmet verebilecek kapasitede.1 Dahiliye Uzmanı,1 Diyaliz Hekimi, 4 Hemşire ile birlikte toplam 10 personelin görev yaptığı Merkez de hastalar son model klimalı araçlarla evlerinden alınıp tedavi sonrası  yine evlerine bırakılıyor.Dr Güçlü İrtem SGK’lı (Sigorta,Bağkur,Emekli Sandığı) ve Yurtdışı özel sigortalı vatandaşlardan hiçbir fark ücreti alınmadığını söyledi.

 

MERKEZİN HİZMETE GİRMESİ BÜYÜK MEMNUNİYET YARATTI

Yapay bir kan temizleme cihazı olan Diyaliz Ünitesi, böbrekleri fonksiyonlarını yerine getirmeyen böbrek hastaları için kullanılan ve bir nevi böbrek görevi gören bir makinedir. Böbreklerin yapması gereken ancak hasara uğramasından dolayı yapamadığı tüm görevleri diyaliz makinesi başarılı bir şekilde dışarıdan yerine getirir.
Diyaliz makinesine bağlanan kişilerin vücudundaki kan bu makine sayesinde alınır, temizlenir ve kan tekrar vücuda geri verilir. Böbrek hastaları bu cihaz sayesinde yaşamlarını sürdürürler. Haftada iki veya üç kez gerekli olan ünitenin Küçükkuyu’da hizmete başlaması Belde deki Böbrek hastaları arasında sevinç yarattı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.