" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ALİ KEMAL DEVECİLER ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP’nin 7 Haziran’da iktidara geleceğini söyleyen A.Kemal Deveciler; “İktidarın milletvekili, bakanı olmak istiyorum” CHP’nin her kademesinde görev yapan, 33 yıllık siyasi hayatında örgütçülüğü ve girişimciliği ile hizmet veren ve 22. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili seçilerek, hem Balıkesir’e, hem Körfez’e, hem de Burhaniye’ye kazandırdıkları ile tanınan Ali Kemal Deveciler, dün CHP Burhaniye İlçe Binası’nda partililerle bir […]

ALİ KEMAL DEVECİLER ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP’nin 7 Haziran’da iktidara geleceğini söyleyen A.Kemal Deveciler;

“İktidarın milletvekili, bakanı olmak istiyorum”

CHP’nin her kademesinde görev yapan, 33 yıllık siyasi hayatında örgütçülüğü ve girişimciliği ile hizmet veren ve 22. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili seçilerek, hem Balıkesir’e, hem Körfez’e, hem de Burhaniye’ye kazandırdıkları ile tanınan Ali Kemal Deveciler, dün CHP Burhaniye İlçe Binası’nda partililerle bir araya geldi. Kalabalık bir topluluğunun katıldığı toplantıda konuşan Deveciler, Türkiye’nin geleceğini belirleyecek bu seçimlerde CHP’nin iktidara geleceğini, kendisinin de İktidar Partisi’nin Milletvekili ve Bakanı olmak istediğini söyledi.

 

CHP’nin yeni ilçe binasında yapılan toplantıya katılan kalabalık partililer izdihamdan dolayı, yer bulamadıkları için Deveciler’i ayakta izlediler. Partililerin tek tek ellerini sıkan Deveciler’i bağrına basan hemşerileri, kendisini milletvekili olarak görmek istediklerini dile getirdiler.

İlçe Başkanı Tarık Erdil, “Milletvekili seçimlerinde az bir süre kaldı. Partimizde büyük görevlerde ve hizmetlerde bulunan Ali Kemal Deveciler’in, bizlere ve yeni parti binamıza yaptığı katkılarına teşekkür ediyor, aday adaylığının partimize, Burhaniyemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  1. Dönem Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Ali Kemal Deveciler; “33 yıllık siyasi hayatımda CHP’nin her kademesinde görev aldım. Üyelikten delegeliğe, İlçe Başkanlığı’ndan, Meclis Üyeliği’ne, Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği’nden, Kurultay Delegeliği’ne, 5 yıllık Balıkesir Milletvekilliğine ve Genel Sayman Yardımcılığı’na kadar süren 33 yıllık siyasi hayatımda, sağa sola savrulmadan, zikzak yapmadan CHP’nin yerel ve genelinde büyük mücadele ettim. Son nefesime kadar da bu mücadelemi sürdüreceğim. 5 Yıllık milletvekilliğinden sonra da bu mücadelemden kopmadım. Hizmetlerime devam ettim. 5 yıllık Milletvekilliğim süresince bölgeme iyi hizmet verdim. Milletvekili olmamdan dolayı eşimin, çocuğumun ve benim CHP’ye borcumuz var. Bu borcu ömür boyunca ödeyemeyiz. Bugün buraya adaylık açıklaması için gelmedim. Zaten 4 yıldan beri milletvekilliği adaylığına hazırlanıyorum. Onun için adaylık açıklaması yapmıyorum. Sizlerle buluşalım istedim. Balıkesir’in tüm ilçe ve beldelerine de ön seçim ziyaretlerimi sürdürüyorum. Marmara’dan, Erdek’ten, Sındırgı’dan, Edremit’ten, Ayvalık’tan, Zeytinli’den ve diğer ilçelerimizden bu toplantıya gelmek isteyen partililer oldu. Gelmeyin dedim. Bu toplantı adaylık açıklaması değil dedim. Burhaniye’li üyelerimizle sohbet toplantısı yapacağım dedim. 5 Kez İlçe Başkanlığı’nda bulundum. 2002’de sizlerin oyları ile milletvekili oldum. TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği yaptım. Balıkesir ve Burhaniye’ye büyük yatırımlar kazandırdım.

Bu seçimler Türkiye’nin kaderini değiştirecek seçimler olacak. Mutlaka öncelikle sandıklara sahip çıkmalıyız. Önceki seçimde ıslak imzalı tutanakları almış olsaydık, CHP Balıkesir’de üç milletvekili çıkarırdı. Yerel Seçimlerden önce ben ağır bir ameliyat geçirdim. Böbreğimin alınmasına rağmen ve doktorumun müsaade etmemesine rağmen CHP’nin 1 oy fazla alması için hasta hasta gezmedik yer bırakmadım. Ona rağmen eleştirildim. Burhaniye’de CHP’ye bir oy çıksa o da benim oyumdur. Ön seçimde seçime katılan 34 aday adayının hepsinden fazla bu partide emeğim vardır.

Mayıs 2014 tarihinde Genel Sayman Yardımcılığı görevine getirildim. Halen bu görevi sürdürmekteyim. Bana güvenen Genel Başkan’ım partinin kasasını Burhaniye’li bu kardeşinize teslim etti. Eski Zeytinli Belediye Başkanı, dün Zeytinli Beldesindeki parti toplantısında ‘A.Kemal Deveciler olmasaydı, ön seçim yapılmazdı’ dedi. Evet, 40 yıl sonra tüm üyelerin katılımı ile önseçim yapılması için elimden gelen her türlü gayreti sarf ettim. Parti içi demokrasiyi getiremeyen bir parti, Türkiye’ye demokrasiyi getiremez. O yüzden de Genel Başkanımız 55 ilde Balıkesir ili de dahil tüm üyelerin katılımı ile ön seçim kararı aldı. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Gençler siyaset yapmak istiyor. Gençlerin önü mutlaka açılmalı. Bu ön seçimde partide emeği olanlar öncelikle desteklenmelidir. Balıkesir iline ve Körfez Bölgesine benim kadar hizmet eden muhalefet partisi milletvekili vekili var mı? Tüm ilçelere yaptıklarımı her ilçedeki toplantılarda söylüyorum. Bugün de burada milletvekilliği dönemimde Burhaniye ilçesine yaptıklarımı belirtmek istiyorum.

2004 Yılında Burhaniye Vergi Dairesi’nin otomasyan sistemine geçmesini sağladım. 2004 yılında Burhaniye Devlet Hastanesi Diyaliz Servisi’ne 16 diyaliz makinesi, Burhaniye Belediyespor’a İddia’dan ve Spor Bakanlığı’ndan 200.000 lira bağış, ikinci ligdeki basketbol takımını şampiyon yapıp, 1. Lige tekrar çıkarttık. 30 okula 16+1 bilgisayar sınıfı kurdurdum. Kapalı Spor Salonu’na 790 bin liralık tamamlama ödeneği çıkarttım ve Kapalı Spor Salonu hizmete açıldı. Askerlik Şubesi kapatılıyordu. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’le görüşerek Askerlik Şubesi’nin kapatılmasını önledim. Burhaniye’li vatandaşlarımızın desteği ile yeni Askerlik Şubesi binasını yaptırdık. 2003 yılında eski mağfel yerini Maliye Bakanı Unakıtan’dan müze yapılması için Burhaniye Belediyesi’ne bedelsiz olarak devrettirdim. Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri tarafından da müze yeri bitirilerek Burhaniye’ye kazandırıldı. Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Polnet sistemi yaptırılması için 100 bin lira, Burhaniye İlçesine Mobese sistemi yapılması için 150 bin liralık ödenek çıkarttım. Pelitköy Beldesi’ne hibe çöp kamyonu ve afet fonundan Pelitköy Sahili Kordon düzenlemesi için 350 bin lira hibe çıkarttım. Pelitköy Futbol Sahası için 150 bin lira, Pelitköy Arıtma Tesisinin bitirilmesi için 1 milyon 600 bin lira hibe aldım. Burhaniye Belediyesi’ne sıfır kilometre BMC Probüs otobüs alınması için 150 bin lira ödenek çıkarttım. İskele Yat Limanı’nın Burhaniye Belediyesi’ne bedelsiz devrini yaptırttım. Bu yatırım 50 milyon liralık bir yatırımdır. Fakat nedense 10 yıldan beri yat limanı bir türlü faaliyete geçirilemedi. En önemlisi ise Burhaniye ekonomisine çok büyük katkı getiren 4 yıllık Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun kazandırılmasıdır. Bunun için Ören Tepe’deki o zamanki Hizmet İçi Eğitim Tesisleri olarak yapılan şu anki 4 yıllık yüksekokulun bulunduğu yerin tasarruf tedbirleri nedeniyle satışı çıkartılmasından vazgeçilmesi ve 4 yıllık yüksekokul olarak Balıkesir Üniversitesi’ne devrini sağladım. O dönem AKP İktidarındaki Balıkesir Milletvekili Ali Osman Sali’ye, katkılarından dolayı teşekkürlerimi borç biliyorum. Ayrıca yüksekokulun bitirilmesi için 1 milyon 200 bin lira yatırımları hızlandırma faslından ödenek ayrılarak Yüksekokulun bitirilmesini sağladım. Şu anda bu okulda 1500 öğrenci var. Her yıl öğrenci mevcudu da artmaktadır. 4 Yıllık Yüksekokul, Balıkesir ilçeleri arasında bir Bandırma’da, bir de Burhaniye’de vardır. Bu okul bugün ekonomiye katkısı açısından 10 fabrikaya bedel bir yatırımdır. Bunlar benim milletvekilliği dönemimde İlçemiz için yaptıklarımın bazılarıdır. Ayrıca diğer ilçelerimize yaptıklarımızda ortadadır.

Benim cep telefonum 25 yıldır hiç değişmedi. Herkes her an ulaşabilmiştir. Ben cep telefonumu hiçbir zaman için sekreterime ve danışmanıma vermedim, vermem de. Çünkü insanlarımız karşılarında aradıkları zaman ulaşabilecekleri bir milletvekili görmek istiyorlar. Bana seçmenlerim ve partililerim her zaman telefonla veya bizzat ulaşmışlardır. Bundan sonra da ulaşacaklardır. Benim bilgi birikimim, örgütçülüğüm, emeğim ve tecrübemle iktidara gelecek partimin İktidar milletvekili, hatta bakanı olmak istiyorum. 7 Haziran’da artık şafak sökecek. Yeni bir güneş doğacak. Laik, demokratik bir Türkiye’nin devamı için CHP iktidara gelecektir. Çünkü 13 yıllık AKP iktidarında sadaka toplumu yaratıldı. Kendilerinden olmayan basın sindirildi, bitirildi. Üniversiteler susturuldu. Korku imparatorluğu yaratıldı. Anayasa değişikliği yapılarak tuzaklar kurularak yargı kuşatıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nde, AKP iktidarı döneminde yoksulluk ve yolsuzluk tavan yaptı. Tüm bunları yargı görmezlikten geliyor.

Artık AKP iktidarı yolun sonuna geldi. Yandaş kamuoyu yoklamalarında CHP’yi % 27, kendilerini % 40 gösteriyorlar. Ancak bizim yaptırdığımız gerçek anketlerde ise CHP % 30,5, MHP % 18, AKP ise % 36 çıkıyor. Ve AKP’nin % 35 altına gideceği gözüküyor. 8 Haziran 2015’te artık Abbas yolcu, yol göründü. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ise ‘partimizin oy oranını  % 35’lere çıkaracağız’ diyor, Şayet % 35 yaparsak CHP tek başına iktidar olacaktır. CHP iktidara koşuyor. 8 Haziran’da CHP iktidara geliyor. Bu CHP iktidarında iktidar partisinin bir milletvekili, hatta bir bakanı olmak istiyorum. Genel Başkanımız, bana güvenerek, partimizin kasasını teslim etti. Sizin de bana güvenerek beni tekrar parlamentoya göndereceğinize inanıyorum. CHP tarlasının her alanında, her köşesinde, her noktasında izim var. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Onun için 29 Mart’taki önseçimde desteğinizi bekliyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.