AYVALIK’TA ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YILI GURURLA ANILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

AYVALIK’TA ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YILI GURURLA ANILDI

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Ayvalıkta tören düzenlendi. Törenlerde Ayvalık Belediye Başkan Vekili Ufuk Ova ve Başkan Yardımcısı Gökay Bacan protokol ile birlikte hazır bulundu. İ

lk tören Ayvalık Şehitliğinde yapıldı. Çelenklerin sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini içeren konuşma ile buradaki tören sona erdi.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen törenin ikinci kısmı İsmet İnönü Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Buradaki törenlerde de saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlamına dair bir konuşma yapıldı. Bir öğrenci şiir okudu. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılı ve Şehitleri Anma Günü konulu çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Garnizon Komutanı Personel Albay Aydın Nazlı ve Ayvalık Belediye Başkanvekili Ufuk Ova tarafından verildi.

İnönü Kültür Merkezindeki anma etkinliklerinde öğrenciler Çanakkale zaferini anlatan bir tiyatro gösterimi sundu. Salonda bulunanlar göz yaşlarına hakim olamadı.

Buradaki anma etkinliklerinin tamamlanmasının ardından Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Garnizon Komutanı Personel Albay Aydın Nazlı ve Ayvalık Belediye Başkanvekili Ufuk Ova ve beraberindeki ilgililer Ayvalık ve Altınova mezarlıklarında bulunan şehit kabirlerini ziyaret edip, Fatiha okudu. Şehit yakınlarıyla konuşup onlara sabır ve başsağlığı dileyen protokol üyeleri şehit kabirlerine kırmızı karanfil bırakıp, gül suyu döktü.

Törenler, Ayvalık Uygulama Otelinde şehit ve gazi yakınlarıyla protokol mensuplarının yemek yemesi, sahil güvenlik botunun gezilmesiyle son buldu.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.