EDREMİT’TE KIRSAL MAHALLELERDE TEMİZLİK HAREKATI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

EDREMİT’TE KIRSAL MAHALLELERDE TEMİZLİK HAREKATI

Edremit Belediyesi tarafından ilkbahar mevsimin gelmesi ile birlikte önceden köy statüsünde olan kırsal mahallelerde temizlik harekâtı başlatıldı. Edremit’i 40 mahallesi ile bir bütün olarak değerlendirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Kamil Saka, “Kırsal mahallelerimizde temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra yeni projeleri uygulamaya koyacağız” dedi.

Edremit Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı kırsal mahallelerde kapsamlı bir temizlik çalışmasına başlandı. Önceden köy statüsünde olan mahallelerde çöplerin düzenli olarak alınmasının yanı sıra süpürge ve özel yıkama araçları ile köy meydanları başta olmak üzere cadde ve sokaklar pırıl pırıl bir hale getiriliyor. Ayrıca Park ve Bahçeler ekipleri tarafından da sinekle mücadelenin yanı sıra budama ve parkların düzenlenmesi gibi çalışmalarda yerine getiriliyor. Bostancı, Yaylaönü, Çamlıbel, Narlı ve Tahtakuşlar Mahalleleri’nden yapılan çalışmalar diğer mahallelerde de sırası ile devam edecek. Edremit’in toplam 40 mahallesi ile büyük kent haline dönüştüğünü ve bu 40 mahalleyi hiçbir ayrım yapmadan bütün olarak değerlendiklerini kaydeden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Vatandaşlarımızın çağdaş, modern ve huzur içinde yaşadıkları bir Edremit yaratabilmek için çalışıyoruz. İlçemize bağlı kırsal mahallelerimizde temizlik, park ve bahçeler hizmetlerinden başlayarak tüm temel belediyecilik hizmetlerini ve yeni projeleri uygulamaya koyacağız” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.