" />
USD
3,6654
EURO
4,3272
ALTIN
150,9905

EDREMİT’TE HALK ARENASI İZDİHAM YARATTI

Halk Tv’de yayınlanan Usta Gazeteci Yazar Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası programı bu hafta Edremit’ten canlı olarak yayınlandı.  Programın yayınlandığı Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde büyük bir izdiham yaşanırken Edremit Cumhuriyet Meydanı, Faruk Serpil Parkı, Akçay ve Altınoluk Mahallesi’nde meydanlara kurulan dev ekranlardan da yüzlerce kişi programı izledi. Halk Tv’de her hafta Perşembe günü yayınlanan […]

EDREMİT’TE HALK ARENASI İZDİHAM YARATTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Halk Tv’de yayınlanan Usta Gazeteci Yazar Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası programı bu hafta Edremit’ten canlı olarak yayınlandı.  Programın yayınlandığı Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde büyük bir izdiham yaşanırken Edremit Cumhuriyet Meydanı, Faruk Serpil Parkı, Akçay ve Altınoluk Mahallesi’nde meydanlara kurulan dev ekranlardan da yüzlerce kişi programı izledi.

Halk Tv’de her hafta Perşembe günü yayınlanan “Uğur Dündar’la Halk Arenası” programı Edremit Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu hafta Edremit ilçesinden canlı olarak ekranlara geldi. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Edremitliler yoğun ilgi gösterdi. Saatler öncesinden salon tıklım tıklım dolarken, yoğun ilgi nedeniyle Edremit Cumhuriyet Meydanı, Faruk Serpil Parkı, Akçay ve Altınoluk Mahallesi’nde meydanlara dev ekranlar kuruldu. İki saat süren Halk Arenası’na konuk olarak CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, attığı bir twit nedeniyle 10 yıla yakın ceza istemi ile yargılanan iletişim uzmanı Sedef Kabaş ve CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel konuk olarak katıldı. Programın başında salonu dolduran kalabalık Atatürk posterleri ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları ile salonu inletti.  Uğur Dündar’ın “68 yıllık devasa bir aradan sonra Edremit Belediye Başkanlığı’nı sağ partilerden alıp CHP’ye kazandıran Belediye Başkanı” diye anons ettiği Belediye Başkanı Kamil Saka, yoğun ilgiyle alkışlandı. Programda Uğur Dündar ve konuklar Aykut Erdoğdu, Sedef Kabaş ve Özgür Özel, ülkenin içinde bulunduğu durum, güncel konular ve yaklaşan seçimler öncesinde yaşanan gelişmeleri değerlendiler. Özellikle programın ikinci bölümünde attığı bir twit nedeniyle iki ayrı davada 10 yıl ceza istemi ile yargılanan iletişim uzmanı Sedef Kabaş’ın “Nasıl bir ülkede yargılanıyorum” başlığı ile AKP hükümetinin uygulamalarına karşı manifesto şeklinde yaptığı açıklamalar geceye damgasını vurdu. Uğur Dündar’da Kabaş’ın açıklamalarını Sözcü Gazetesi’nde ki köşesinde okurları ile paylaşacağını söyledi. Program sonunda Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Uğur Dündar ve konuklara teşekkür ederek günün anısına zeytin, zeytinyağı ve ilçeyi tanıtıcı dokümanların yer aldığı hediyeler verdi. Dündar’da, “Bizleri buraya davet edip, konuk ettiği için Belediye Başkanı Kamil Saka’ya çok teşekkür ediyorum çok teşekkür ediyorum” dedi. Uğur Dündar ve konuklar vatandaşların yoğun ilgisi karşısında onları kırmayarak tek tek selamlaşıp fotoğraf çektirdiler. Halk Arenası canlı yayınına ev sahibi Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yanı sıra CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, CHP Balıkesir İl Başkanı Mete Erol, CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, Edremit Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ertaş ve Fatma Özgirgin, Belediye Meclis Üyeleri, Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, İzmir 9 Eylül Gazetesi Yazarı Atilla Köprülüoğlu, Grup Yorum’un ilk solistlerinden Hilmi Yarayıcı, CHP Balıkesir Milletvekili aday adayları, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.