" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

GÜNEŞ TUTULMASI EDREMİT’TE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

2015 yılının en önemli gök olaylarından tam güneş tutulması bugün yaşandı. Türkiye’den parçalı gözlenen tutulma saat 09.40’ta başlayıp 13.50’ye kadar sürdü. Pek çok kentte bulutlar nedeniyle tutulma izlenemezken Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulutların arasında güneş tutulması çıplak gözle bile izlenebildi. Saat 11.51’de ay en büyük şekli ile güneşin bir kısmını kapatırken bu ana özellikle amatör fotoğrafçılar […]

GÜNEŞ TUTULMASI EDREMİT’TE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

2015 yılının en önemli gök olaylarından tam güneş tutulması bugün yaşandı. Türkiye’den parçalı gözlenen tutulma saat 09.40’ta başlayıp 13.50’ye kadar sürdü. Pek çok kentte bulutlar nedeniyle tutulma izlenemezken Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulutların arasında güneş tutulması çıplak gözle bile izlenebildi.

Saat 11.51’de ay en büyük şekli ile güneşin bir kısmını kapatırken bu ana özellikle amatör fotoğrafçılar ve gök bilim meraklıları ilgi ile izledi. Balıkesir’in Edremit ilçesinde amatör fotoğrafçı Hatice Özbey “Bu güzel anı ölümsüzleştirmek ve belgelemek için EDFOD kulübündeki bir çok arkadaşım fotoğraf makinalarını alarak çatılara ve güneşi görebileceğimiz alanlara çıktık. Hava bulutlu olmasına rağmen güzel fotoğraflar aldık. Hatta bulutlu hav nedeniyle çıplak göz ile dahi güneş tutulmasını izleme imkanı bulduk” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.