GÜNEŞ TUTULMASI EDREMİT’TE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

GÜNEŞ TUTULMASI EDREMİT’TE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

2015 yılının en önemli gök olaylarından tam güneş tutulması bugün yaşandı. Türkiye’den parçalı gözlenen tutulma saat 09.40’ta başlayıp 13.50’ye kadar sürdü. Pek çok kentte bulutlar nedeniyle tutulma izlenemezken Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulutların arasında güneş tutulması çıplak gözle bile izlenebildi.

Saat 11.51’de ay en büyük şekli ile güneşin bir kısmını kapatırken bu ana özellikle amatör fotoğrafçılar ve gök bilim meraklıları ilgi ile izledi. Balıkesir’in Edremit ilçesinde amatör fotoğrafçı Hatice Özbey “Bu güzel anı ölümsüzleştirmek ve belgelemek için EDFOD kulübündeki bir çok arkadaşım fotoğraf makinalarını alarak çatılara ve güneşi görebileceğimiz alanlara çıktık. Hava bulutlu olmasına rağmen güzel fotoğraflar aldık. Hatta bulutlu hav nedeniyle çıplak göz ile dahi güneş tutulmasını izleme imkanı bulduk” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.