" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

“ASGARİ ÜCRETİ YÜZDE 50 ARTTIRACAĞIZ”

Saadet Partisi İl Başkanı Ömer TAŞKIN, iktidara geldiklerinde asgari ücreti yüzde 50 artıracaklarını, çalışanlara ve emeklilere bir maaş ikramiye vereceklerini söyledi. 7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili seçimleri öncesi gerçekleştirilen İL DİVANI toplantısında konuşan TAŞKIN; Asgari Ücretlimizin İmdadına Koşacağız “Biz burada Allah’ın lütfu inayetiyle bütün insanlığın kurtuluşu için, onun yollarını, çarelerini aramak üzere bir […]

“ASGARİ ÜCRETİ YÜZDE 50 ARTTIRACAĞIZ”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Saadet Partisi İl Başkanı Ömer TAŞKIN, iktidara geldiklerinde asgari ücreti yüzde 50 artıracaklarını, çalışanlara ve emeklilere bir maaş ikramiye vereceklerini söyledi.

7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili seçimleri öncesi gerçekleştirilen İL DİVANI toplantısında konuşan TAŞKIN;

Asgari Ücretlimizin İmdadına Koşacağız

“Biz burada Allah’ın lütfu inayetiyle bütün insanlığın kurtuluşu için, onun yollarını, çarelerini aramak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Çünkü;

2002’de 6.7 milyar lira olan hane halkı borcu, 2014 sonunda 400 milyar liraya tırmanıyor.

2002’de hane halkı 100 liralık kazancının 4 lirası kadar borçluydu. Bugün ise 55 lirasını borçlu.

Bankalar, vatandaşın kredi ve kredi kartı borçları sayesinde altın devirlerini yaşıyor.

İç tasarruf oranı, yüzde 23’lerden yüzde 12’lere düşmüş durumda. Cumhuriyet tarihinin dip noktası.

Hükümet, IMF’ye olan 23 milyar dolarlık borcu 10 senede ödemekle övünüyor. Ama her sene ortalama 50 milyar lira, 12 senede ortalama 600 milyar lira faiz ödediklerini söylemiyor.

Büyüme rakamlarını tutturamayan Hükümet, yüksek faizle borç veren rantiyeyi ihya ediyor.

Sıcak paraya bağımlı hale gelen Türkiye, sıcak paranın kısılmasıyla bocalıyor. New York’ta sıcak para arayışına çıkıyor.

Üretmeden tüketerek, kredi ve kredi kartlarının sağladığı yapay zenginlikle hak etmediği bir hayatı yaşayan Türkiye var önümüzde.

Manevi tahribat hat safhaya ulaştı. Türk aile yapısı çöküyor. İnsanımız bunalımda.

Manzara-i umumiye buyken, varın siz karar verin, gidişat iyi mi kötü mü? Bu durum karşısında elbette elimiz/kolumuz bağlı duramayız. Çünkü bu ülke bizim, bu millet bizim. Yangını söndürmek için çalışacağız.

Peki, ne yapacağız. İlk işimiz ve gayretimiz 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde Saadet Partimizi Meclise göndermek olacaktır.

İktidara geldiğimizde ise; gelir dağılımında adaleti sağlamak için, sıkıntıları gidermek için, ilk etapta itfaiye görevlisinin yangın yerine koşması gibi işçimizin, memurumuzun, emeklimizin, asgari ücretlimizin imdadına koşacağız.” dedi.

TAŞKIN; “Türkiye’nin birinci sorunu geçim sıkıntısıdır. TÜİK’e göre işsizlik oranı % 11’dir… Resmi rakamlara göre 3 milyon 145 bin işsiz var. Hesaplama yönteminin “göremediği” işsizler de hesaba katılınca gerçek rakamın 5-6 milyon civarında olduğu tahmin edilebilir. Çünkü, tarımda çalışan “ücretsiz aile işçileri” bile çalışan kabul edilirken, 1 aydan uzun bir süredir iş arayıp da bulamayanlar “işsiz” kabul edilmiyor. Varın siz düşünün gerçek rakamları!

Gençler arasındaki işsizlik oranı yüzde 20! Yani, her 5 gençten 1’i işsiz.

AKP Çay/Simit örneğini veremez oldu

 

 

Yine resmi verilere göre, ülkemizde bugün 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.400, yoksulluk sınırı ise 4.259 liraya çıkmış durumda. Yılbaşında yürürlüğe giren asgari ücret ise 949 lira. Bu insanlar nasıl geçinecek. Çay simitle geçinmek isteseler 949 TL ile bir aile nasıl geçinebilir. Bu mümkün değil. Ondan dolayıdır ki, Hükümet üyeleri bu günlerde çay-simit örneğini veremiyorlar.

Çarşı pazardaki fiyatlar, mutfaktaki yangını işaret ediyor. Vatandaş, sebze meyveye bile güç yetiremez durumdayken bir de elektrik, su, doğalgaz faturalarına, daha doğrusu şirketlerine çalışıyor. Buda yetmemiş gibi, öteden beri yasa dışı olarak tahsil edilen ‘KAYIP-KAÇAK’ ve benzerleri, AKP eliyle bundan böyle yasal hale getiriliyor.

Bizim iktidarımızda hiçbir insanımızın ücreti açlık sınırının altında olmayacaktır. Üzerinde olacak ve mutlak suretle bir de refah payı eklenecektir…

Peki parayı nereden bulacaksınız diye soracaklar. Biz o parayı bulduk. IMF’nin kapısını çalmadan bulduk. İçerideki para babalarına, faiz lobilerine gitmeden bulduk, Refah-Yol Hükümetindeki icraatlarımızı herkes hatırlıyor ve özlüyor. Şimdi yine bulacağız. Çünkü biz diğerleri gibi lâf üretmiyoruz, proje üretiyoruz. 400’e yakın projemiz milletimize hizmet için hazır. Bunlar ileri teknoloji üretecek, yeni kaynak geliştirecek, üretimi ve istihdamı arttıracak, tarımsal kalkınmayı gerçekleştirecek projelerdir.

Bizler, başka hiçbir partide olmayan projelerimizle milletimize saadet ve mutluluk vaad ediyoruz. Seçimlere gidilirken istiyoruz ki, sansasyonel sözler, artistik reklam filmleri ve müzikler yerine partilerin vaatleri konuşulsun.

Eskiden olduğu gibi TV’lerde liderlerin katıldığı açık oturumlar düzenlensin, herkes konuşsun, kararı millet versin.

Bir zamanlar partiler öyle veya böyle yapmayı vaat ettiklerine bakılarak değerlendirilirdi. Şimdi de öyle olmalı…

Meselâ Refah Partisi, Adil Düzen diyerek topluma bir proje sunmuş ve kabul görmüştü.

Demirel, 1991 seçimlerini “herkese iki anahtar” vaad ederek kazanmıştı.

İlginç bir siyasi karakter olarak bir anda mantar gibi biten Cem Uzan bile, bugün bile herkesin hatırladığı  “mazot 1 TL olacak” ve benzeri vaatleriyle yüzde 7 civarında oy almıştı.

Siyasi parti demek, milletin önüne bir projeyle çıkmak demektir sonuçta.

Bugün “Yeni Türkiye” söylemi var. Ancak bahsi edilen Yeni Türkiye’ye bakınca, karpuz gibi ikiye bölünmüş, toplumun birbirine karşı düşman edildiği, üretmeyen, ithalat bağımlısı ve halkın algılarla oyalandığı bir ülke görüyoruz.

Bu seçimlerde umuyoruz ki milletimiz, anlamsız ve mesnetsiz sebeplerle toplumu kamplaştıranlara değil de,  dişe dokunur, derde deva projeleri olanlara kulak vererek, akla ve mantığa uygun davranıp sıkıntıların son bulması için oy verecektir.

Gerçekleri aziz milletimize duyurmak ve desteğini almak için, 7 Haziran’da yapılacak olan seçimleri bir fırsat bilecek ve var gücümüzle çalışacağız.” şeklinde konuştu. 22.03.201

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.