" />
USD
3,6788
EURO
4,3432
ALTIN
151,2113

 “ÇANAKKALE BİR İNANCIN VAR OLUŞ MÜCADELESİDİR”

Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Çanakkale’nin Destansı 100’ü’ adlı tiyatro gösterisine ilgi yoğun oldu. Çanakkale savaşındaki o anlar canlandırıldı, tiyatroyu izleyenler duygu dolu anlar yaşadı. Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, BAÜ Rektörü Kerim Özdemir,  İl Müftüsü Turgut Açari, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray, Zeki Çabuk  ve çok sayıda […]

 “ÇANAKKALE BİR İNANCIN VAR OLUŞ MÜCADELESİDİR”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Çanakkale’nin Destansı 100’ü’ adlı tiyatro gösterisine ilgi yoğun oldu. Çanakkale savaşındaki o anlar canlandırıldı, tiyatroyu izleyenler duygu dolu anlar yaşadı.

Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, BAÜ Rektörü Kerim Özdemir,  İl Müftüsü Turgut Açari, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray, Zeki Çabuk  ve çok sayıda vatandaşın katıldığı tiyatro gösterisi Balıkesir Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Tiyatro oyununun yazarı 22. Dönem Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu ve tüm oyuncular büyük alkış aldı.
Çanakkale savaşındaki o anların canlandırıldığı tiyatro pür dikkat izlendi, oyuncuların muhteşem performansı izleyenleri duygu seline boğdu. Gurur gecesi büyük alkış aldı.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu gecede yaptığı konuşmada “Bu tiyatroyu yazan Faruk Anbarcıoğlu ve ekibi yürekten kutluyorum.Bu işe inanan ve Çanakkale ruhunu çocuklarımıza aşılamak için çalışıyorlar. Çanakkale sıradan bir savaş değil, sıradan bir muhabere değil. Çanakkale bir inancın, kültürün var oluş mücadelesi. Orada bir tarih yazıldı. Orada yaşananlar anlatılmalı, destanlaşmalı ve hiç unutulmamalı; çünkü o ruh bizi geleceğe taşıyacak, bizi bir arada tutacak ve bizi yeniden şahlandıracak” dedi.

Program sonrasında oyuncular gecenin gerçekleşmesinde emeği olan Başkan Kafaoğlu’na Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı  hediye ettiler. Başkan Kafaoğlu da Kur’an’ı ve Türk bayrağını öperek alarak “Yüreklerinize sağlık. Gerçekten o anları bize yaşattınız. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.