" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

 GÖMEÇ’ DE GELENEKSEL ORYANTİRİNG YARIŞMASINA 900 SPORCU KATILDI

Gömeç’te, bu yıl dördüncüsü düzenlenen geleneksel Oryantiring Yarışması’na katılan 900 sporcu büyük heyecan yaşadı. Belediyenin öncülüğünde yapılan yarışmaya, Balıkesir, Ankara, İzmir, Bursa ve Manisa’dan toplam 900 sporcu katılırken, adeta şölen yaşandı.    Gömeç Belediye arkasındaki boş alanda oluşturulan start noktasından çıkan sporcular ilçe cadde ve sokaklarındaki hedefleri bulmaya çalışırken, büyük heyecan yaşadı. Yarışmalarda hedefi en […]

 GÖMEÇ’ DE GELENEKSEL ORYANTİRİNG YARIŞMASINA 900 SPORCU KATILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Gömeç’te, bu yıl dördüncüsü düzenlenen geleneksel Oryantiring Yarışması’na katılan 900 sporcu büyük heyecan yaşadı. Belediyenin öncülüğünde yapılan yarışmaya, Balıkesir, Ankara, İzmir, Bursa ve Manisa’dan toplam 900 sporcu katılırken, adeta şölen yaşandı.  

 Gömeç Belediye arkasındaki boş alanda oluşturulan start noktasından çıkan sporcular ilçe cadde ve sokaklarındaki hedefleri bulmaya çalışırken, büyük heyecan yaşadı. Yarışmalarda hedefi en kısa sürede bulan sporcular ödüle hak kazanırken, Gömeç belediyesi sporculara etli pilav ve ayran ikramı yaptı. Yaklaşık 4 saat süren yarışın sonunda Şehir meydanında düzenlenen törenle dereceye girenlere madalyaları verilirken, takım halinde başarı gösteren sporculara da kupa hediye edildi. Ödül törenine Gömeç Kaymakamı Mübarek Agit, Garnizon komutanı Jandarma Yüzbaşı Özcan Akdemir. Belediye Başkanı Kazım Arslan ile Burhaniye  Belediye başkanı Necdet Uysal, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür İlhan Arslan ile belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Dereceye giren sporcular büyük mutluluk yaşadı. Kaymakam Mübaret Agit, yaptığı konuşmada bütün sporcuları kutladı. Sporcuların heyecanlarının gözlerinden okunduğunu anlatan Kaymakam Agit, organizasyonu yapan Belediye ve destek olan kurumlara teşekkür etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Arslan da, oryantiringin yaygınlaşan bir spor dalı olduğunu anlattı ve organizasyonda emeği geçenleri teşekkür etti, sporcuları kutladı. .

Sporcular da duydukları mutluluğu anlattı. İzmirli Şahin Demirci,” Ben İzmir’den geliyorum.  Oryantiringe 2 senedir başladım. Çok mutluyum. Oryantiring sporunu herkese tavsiye ederim. Birinci oldum bu yarışta. Yani mutluyum. Herkese tavsiye ederim” dedi. İlayda Torman da,” İzmir’den katılıyorum. 3 yıldır bu sporu yapıyorum. Çok mutluyum. De devamını getirmek istiyorum. Arkadaşlarıma tavsiye ediyorum” dedi. Balıkesir’den katılan Öğretmen Necati Kulaksız da,” Bu gün yapılan yarışmalarda E-35 kategorisinde birinci oldum. Oryantiringi herkesi tavsiye ediyorum. Zevkli bir spor oryantiring.” dedi. Bursa’dan gelen Elsem Özlük ise.” Bursa’dan katılıyorum. Dördüncü oldum. 3 yıldır oryantiing yapıyorum. Bütün arkadaşlarıma tavsiye ederim. Çok ferahlatıcı bir spor oryantiring” dedi. Gömeç Belediye Başkanı kazım Arslan da,” Biz öncelikle buraya gelen misafirlere, bütün katılımcılara teşekkür çok ediyoruz. Beklentimizin üzerinde bir organizasyon oldu. Turnuva oldu. Yani bunun 4. kez düzenliyoruz ve 900 sayıda sporcu koştu. Çok mutluyuz. Gururluyuz. Devamında inşallah, daha büyük organizasyonlar da karşınızda olacağız” dedi. Gömeç Oryantiring Kulübü Başkanı Esref Uslu ise,”Bu yıl dördüncü defa oryantiring düzenledik. Ve 900 öğrenci ağırladık. Gençlerimize bir etkinlik yapmış olduk. Gayet de güzel oldu. Şölen havasında geçti. Memnunuz. Herkese hayırlı olsun . Gençlere hayırlı olsun” dedi.  (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.