" />
USD
3,6780
EURO
4,3434
ALTIN
151,1737

EDREMİT BELEDİYESİ’NE EN BAŞARILI PROJE ÖDÜLÜ

Türkiye’nin Yerel Yönetim Oscarları olarak bilinen ve bu yıl 7.si düzenlenen Yerle Yönetimler Ödülleri’nde Edremit Belediyesi “Kent İçi Ulaşım Projesi”  ile yüzlerce belediye arasından birinci olmayı başardı.  İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde düzenlenen törende kent içi ulaşım projeleri dalında birinci olan Edremit Belediyesi’nin ödünlü Belediye Başkanı Kamil Saka aldı. Türkiye’nin Yerel Yönetimler Oscarları olarak bilinen […]

EDREMİT BELEDİYESİ’NE EN BAŞARILI PROJE ÖDÜLÜ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkiye’nin Yerel Yönetim Oscarları olarak bilinen ve bu yıl 7.si düzenlenen Yerle Yönetimler Ödülleri’nde Edremit Belediyesi “Kent İçi Ulaşım Projesi”  ile yüzlerce belediye arasından birinci olmayı başardı.  İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde düzenlenen törende kent içi ulaşım projeleri dalında birinci olan Edremit Belediyesi’nin ödünlü Belediye Başkanı Kamil Saka aldı.

Türkiye’nin Yerel Yönetimler Oscarları olarak bilinen Özel Kalem Dergisi tarafından düzenlenen 7. Yerel Yönetim Ödülleri Töreni İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde ki Süleyman Demirel Salonu’nda yapıldı. Edremit Belediyesi “Kent İçi Ulaşım” projesi ile kategorisinde yılın ilçe belediyesi seçildi. Türkiye’deki birçok büyükşehir ve il belediyesinin yanı sıra metropol ilçe belediyelerinin de katıldığı “Yerel Yönetim Proje Ödülleri”nde Edremit Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün kendi olanakları ile hazırlanan “Kent İçi Ulaşım Projesi” ile yüzlerce proje içerisinde birinci olmayı başardı. İstanbul’da düzenlenen ödül töreninin de en başarılı proje ödülünü alan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Kent içi ulaşımı tüm vatandaşlar ortak kullanıyoruz. Bir kentte gittiğimizde yada bizim kentimize bir vatandaş geldiğinde öncelikle kent içi ulaşımla tanışıyor. Bu yüzden kent içi ulaşımı tüm yayalardan, araçlara, bisiklet ve motosiklet kullanıcılarına kadar hepimiz için düzenli bir hale getirmeliyiz. Bu gecede ilçemizde ön hazırlığını yaptığımız projemizin dikkat çekmesi ve bu güzel ödüle layık görülmesinden dolayı tüm Edremitliler adına mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim” dedi.  Başkan Saka, ödül alan “Kent içi ulaşım” projesinin 2015 yatırım yılı içerisinde hayata geçirileceğini de ifade ederek “Projeyi hazırlayan Belediyemiz Strateji Geliştirme Müdürlüğü personeline, bu ödül törenini düzenleyen Özel Kalem Dergisi’ne ve bizleri bu ödüle layık gören tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Yerel Yönetim Ödüllerinde Ayvalık Belediyesi’de sosyal sorumluluk dalında “Zeytin çekirdekleri” projesi ile ödüle layık görüldü. Törene Belediye Başkanı Kamil Saka ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş’ta katıldı.

Tuncay Ayklan

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.