" />
USD
3,6766
EURO
4,3321
ALTIN
151,4921

ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMENLERİ ULUSLARARASI EĞİTİM KURSUNA KATILDILAR

Erasmus + Okul Eğitimi ve Personel Hareketliliği programı kapsamında Balıkesir’in Edremit ilçesi Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi öğretmenleri İspanyanın Malaga şehrinde 16- 21 Mart tarihleri arasında düzenlenen iki hizmet içi eğitim kursuna katıldılar. Programın genel amacının eğitim ortamlarını iyileştirmek, uluslararası kuruluşlarla işbirliği içinde çalışmak ve Avrupa standartlarında eğitim vermek olduğu kurslardan birincisi olan “Okulların Uluslararasılaştırılması” kursuna okul öğretmenlerinden Ayşe […]

ABİDİN PAK-PAKMAYA ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMENLERİ ULUSLARARASI EĞİTİM KURSUNA KATILDILAR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Erasmus + Okul Eğitimi ve Personel Hareketliliği programı kapsamında Balıkesir’in Edremit ilçesi Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi öğretmenleri İspanyanın Malaga şehrinde 16- 21 Mart tarihleri arasında düzenlenen iki hizmet içi eğitim kursuna katıldılar.

Programın genel amacının eğitim ortamlarını iyileştirmek, uluslararası kuruluşlarla işbirliği içinde çalışmak ve Avrupa standartlarında eğitim vermek olduğu kurslardan birincisi olan “Okulların Uluslararasılaştırılması” kursuna okul öğretmenlerinden Ayşe Bilgiç ve Çiğdem Akol katıldılar. Bu kursta; uluslararası ortaklar ile proje bazlı çalışma, projelere başvuru ve proje yönetimi konusunda eğitim aldılar.

Bu kurslardan ikincisi olan “Eğitimde Teknoloji ve Tabletlerin Kullanımı” kursuna yine aynı okul öğretmenlerinden Selim Tekin ve Yücel Akbal katıldılar. 14 ülkeden 49 katılımcı öğretmenin bulunduğu kursta Fatih projesi çerçevesinde tabletlerin ders içinde daha etkin kullanımı, okullarda yenilikçi ve yaratıcı bir eğitim yapısı geliştirme, dijital eğitime geçiş için pratik uygulamalarla ilgili eğitim aldılar.

Gerçekleştirilen bu iki faaliyetin Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği Bakanlığı, A. B. Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından finanse edildiği belirtildi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.