BAŞKAN KAMİL SAKA’DAN TİYATROLAR GÜNÜ MESAJI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BAŞKAN KAMİL SAKA’DAN TİYATROLAR GÜNÜ MESAJI

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Var olduğu günden buyana toplumların sesi ve rengi olan tiyatrolarımız özgürce sahneleniyorsa o toplum gerçeklerle yüzleşmeye her zaman açık demektir” dedi.

Edremit belediye Başkanı Kamil Saka, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.  1948 yılında kurulan Uluslararası Tiyatro Enstitüsü tarafından 1961 yılında alınan bir kararla 27 Mart tarihinin Dünya Tiyatrolar Günü olarak kabul edildiğini hatırlatan Başkan Saka, “Geçmişi yüzyıllar öncesine tiyatrolarımız kültürümüzün ve geleneklerimizin geçmişten günümüze yansıtılmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Günümüzde eğitici bir sanat dalı olan ve popüler sinema ve televizyonunun da temel dayanağını oluşturan tiyatro, toplumun eğitimine ve kültürüne duyarlılığının gelişmesine önemli katkı sağlamaktadır. Toplumların sesi ve rengi olan, gülen yüzünün yanında ağlayan yüzünü de yansıtan tiyatrolarımız özgürlüğün simgelerindendir. Eğer bir toplumda oyunlar özgürce sahneleniyorsa o toplum gerçeklerle yüzleşmeye her zaman açık demektir” dedi. Edremit Belediyesi olarak sosyal ve kültürel alanda ki etkinliklerin arttırılması için çalışmalar yürüttüklerini de kaydeden Başkan Saka, “Tiyatrolarımızın daha da yakınlaşması dileği ile tüm tiyatro sanatçılarımızın ve tiyatroya gönül veren vatandaşlarımızın 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyorum” dedi. Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Edremit Belediye Tiyatrosu tarafından 27 Mart Cuma günü “7 kocalı Hürmüz” adlı oyun Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Seda İldeniz

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.