" />
USD
3,7092
EURO
4,3620
ALTIN
152,7936

KARESİ’DE ÖNCE İŞ GÜVENLİĞİ

Karesi Belediyesi Fen İşleri ve Park Bahçeler müdürlüklerinin sahada görev yapan personeli iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Personelimizin sağlıklı bir şekilde çalışması, bizim her türlü işimizden çok daha önemli, sağlığınız ve güvenliğiniz en önemli unsurdur” dedi. EĞİTİMLER AİLE HAYATINIZA DA YANSIMALI Karesi AVM’de yapılan eğitimde iş güvenliği uzmanları Emel […]

KARESİ’DE ÖNCE İŞ GÜVENLİĞİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Karesi Belediyesi Fen İşleri ve Park Bahçeler müdürlüklerinin sahada görev yapan personeli iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Personelimizin sağlıklı bir şekilde çalışması, bizim her türlü işimizden çok daha önemli, sağlığınız ve güvenliğiniz en önemli unsurdur” dedi.

EĞİTİMLER AİLE HAYATINIZA DA YANSIMALI

Karesi AVM’de yapılan eğitimde iş güvenliği uzmanları Emel Akbal ve Dila Garip, personele çalışırken nelere dikkat etmeleri konusunda görsel materyallerle bilgi verdi.

İnsan odaklı çalıştıklarını belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Personelimizin sağlıklı bir şekilde çalışması bizim her türlü işimizden çok daha önemli, sağlığınız ve güvenliğiniz bizim için en önemli unsurdur. Bu eğitimlerdeki amacımız personelin dikkatli ve sağlıklı bir şekilde hizmet vermesidir” dedi. Başkan Yılmaz, tüm çalışanların bilinçli hareket etmeleri burada öğrendiklerini normal hayatlarında ve özellikle ev ve aile hayatlarında uygulamaları ayrıca eğitimin çocuklukta yerleşmesi nedeniyle çocuklarına örnek olarak davranmaları gerektiğini söyledi.

İş güvenliğinde herkesin kendi üzerine düşen görevi yerine getirmesinin yasal bir zorunluluk olduğuna dikkat çeken İş Güvenliği Uzmanı Dila Garip katılımcılara, iş yeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, ilkyardım, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, parlama, patlama, yangın ve yangından korunma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elektrik tehlikeleri, riskleri ve önlemleri, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması, güvenlik ve sağlık işaretleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, tahliye ve kurtarma, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları konuları ile ilgili görsel örnekler vererek bilgilendirme yaptı.

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.