BÜYÜKŞEHRİN İMAR ANAYASASI OLUŞTURULUYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BÜYÜKŞEHRİN İMAR ANAYASASI OLUŞTURULUYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu,  “ Balıkesir’in imar anayasası” olarak nitelendirilen “İmar Yönetmeliği” çalışma toplantısını Karesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Büyükşehir İmar Komisyonu Başkanı Yusuf Hocaoğlu, imar komisyonu üyeleri,  meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, ilçe belediyelerinden ilgili müdür-teknik ekip ve personelin katıldığı ve katkı sunduğu toplantıda; imar yönetmeliği üzerine çalışma yapıldı.  Balıkesir il genelinde imar bütünlüğü sağlamak ve sağlıklı yapılaşmanın önünü açmak maksadıyla, ilgili kurum ve kuruluşların çalışmalarıyla son şekli verilen “İmar Yönetmeliğinin” önümüzdeki ay yapılacak Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunacaklarını ifade eden Komisyonu Başkanı Yusuf Hocaoğlu, çalışmalara katkı veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

İl Genelinde İmar Bütünlüğü Sağlanacak

Balıkesir’in, büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte il genelindeki imar konularının bir bütünlük içerisinde ele alacak İmar Yönetmeliğinin önemine değinen Komisyon Başkanı Hocaoğlu, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin imar yönetmeliğini oluşturmak için bir araya geldik. Detaylı bir çalışma sonucunda yönetmeliğe son şeklini verdik. Bu yönetmelik, şehrimizde imar bütünlüğünü ve daha sağlıklı yapılaşmayı sağlayacak. Geniş katılımlı bir toplantı sonucunda ortaya çıkan bu yönetmeliği önümüzdeki ay Büyükşehir Belediye Meclisi’nde meclise sunacağız” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.