" />
USD
3,6784
EURO
4,3332
ALTIN
151,5841

 CHP KENDİ KAZANINDAKİNİ  PİŞİRMEK ZORUNDADIR

Değerli dostlar, seçim öncesi partimiz CHP için en önemli dönemece gelmiş bulunuyoruz. Yarın yani 29 mart 2015 Pazar günü CHP’yi ilimizde ve ülkemizde temsil edecek olan Milletvekili adaylarımızı belirleyeceğiz. Hepimizin malumu olduğu üzere partimiz kendi kuruluş felsefesinden ve ilkelerinden uzaklaştırılmak istenmekte, küresel sermaye gruplarının istediği bir çizgiye çekilmek içinde içerisine bir çok brütüsler sokulmaya çalışılmaktadır. […]

 CHP KENDİ KAZANINDAKİNİ  PİŞİRMEK ZORUNDADIR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İbrahim KızılerDeğerli dostlar, seçim öncesi partimiz CHP için en önemli dönemece gelmiş bulunuyoruz. Yarın yani 29 mart 2015 Pazar günü CHP’yi ilimizde ve ülkemizde temsil edecek olan Milletvekili adaylarımızı belirleyeceğiz. Hepimizin malumu olduğu üzere partimiz kendi kuruluş felsefesinden ve ilkelerinden uzaklaştırılmak istenmekte, küresel sermaye gruplarının istediği bir çizgiye çekilmek içinde içerisine bir çok brütüsler sokulmaya çalışılmaktadır.

Partimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’e “kefere Kemal” diyen, “beton Kemal” diyen, Cumhuriyeti kuran kadroları “katliamcılar” olarak adlandıranlar. Kendi illerinde CHP’ye oy kazandırmak yerine bizlerin oyları ile kontenjanlardan aday olanlardan, Atatürk devrimlerine bağlı gazetecileri gazetelerinden kovan ama buna rağmen CHP’den kontenjan adayı olanlardan , Cemaat, Tarikat mensubu olup CHP’nin altı okundan birisi olan “Laik’lik” ilkesini özümsememişlerden, “hep bana, rab bana” diyenlerden, Parti içi demokrasi yarışında kendisi önde çıkmayınca “tu kaka” diyerek, rakip partileri destekleyip onlara çalışanlardan partimizi kurtarmak bizim elimizdedir.

Devletçilik ilkesi aleyhine, 92 yıllık cumhuriyet kazanımı sanayi kuruluşlarını “Özelleştirme” adı altında yandaşlara ve yabancı sermaye gruplarına peşkeş çekenler ve onları destekleyenleri.

Halkçılık ilkesinin özünü oluşturan “halk egemenliği”ni halkın elinden alarak, bir kişinin, bir grubun, veya küresel sermaye gruplarının temsilcilerinin emrine terk etmek isteyenleri.

Cumhuriyetçi devlet yapısını koruyacak olan toplumun siyasi birlik şuuruna, millet olma şuuruna erişmek için en temel amaç olan milliyetçilik ilkesini, kafatasçı, ırkçı söylemlerle yok etmek isteyenleri.

Atatürk devriminin özünü oluşturan Cumhuriyetçilik ilkesini yok ederek yerine islami cemahiriye özlemcilerinin temsilcilerine teslim etmek isteyenleri.

Köhnemiş Osmanlı kurumlarını ve anlayışlarını yok ederek, Çağdaşlığı, Hilafeti yıkarak laikliği, saltanatı yıkarak egemenliğin kayıtsız şartsız halka teslim edilmesi gibi, çağdaş devrimlerin getirildiği devrimcilik ilkelerinin, Kadın haklarından, harf devriminden, çağdaş eğitim sisteminden geriye gidişi sağlamak için kurgulanmış beyinleri bu partiden yani CHP kadrolarından temizlememiz gerekmektedir.

Ülkemizin içine sokulduğu kaos ve kargaşa ortamından çıkmak için son çare CHP iktidarıdır. Bunu sağlayacak olan ortam partimiz tarafından bizlere sunulmuştur. Üye bazında yargı denetiminde yapacağımız milletvekili adaylığı ön seçimi çok önemlidir. Oylarımızı eş, dost, akraba, ahbap çavuş ilişkilerine  göre değil, CHP’nin kendi kazanında bulunan ve altı ok ile belirlenen ilkelerini özümsemiş, Laikliği ve Demokrasiyi içselleştirmiş olan, İş ve işçi güvenliği, Emek ve emek örgütlenmesi için, sendikalaşma ve kooperatifleşmeyi kayıtsız şartsız destekleyeceğine inandığımız, İnsan hak ve özgürlüklerinden yana tavır koyan  aday adaylarına oy verelim.

Etnik ve inanç bağlamında siyaset yapıp oy isteyenleri değil, Anadolu coğrafyasında yaşayan halkların kardeşliğini sağlamak için çalışacağına inandığımız adaylara oy verelim.

Ben Alevi inancına sahip CHP’nin kayıtlı bir üyesiyim, siyasette mezhepçilik veya Alevicilik oynamak bizim işimiz değildir. Hiçbir CHP’linin de sünnicilik ve mezhepçilik oynamasını kabul edemem, Bizim ilkemiz Partimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün parti kazanına doldurduğu altı ok ile ifade edilen ilkeleri kendi ateşimizle pişirmek olmalıdır. Ancak o zaman kazanacağımıza ve tek yürek olacağımıza inanıyor, Bütün Milletvekili aday adaylarımıza çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.