" />
USD
3,6742
EURO
4,3287
ALTIN
151,2894

KAFAOĞLU KARDEŞ ŞEHİR MAGLAJ’DA

Altıeylül Belediyesi ile Bosna Hersek’in Maglaj Belediyesi kardeş şehir olmuştu. Maglaj Belediye Başkanı Mehmet Mustabasic’in davetlisi olarak Maglaj’a giden Başkan Zekai Kafaoğlu, burada incelemelerde bulundu. İki belediye arasında protokol imzalandı. Başkan Zekai Kafaoğlu, beraberindeki heyet ile birlikte kardeş şehir Maglaj’ın daveti üzerine Bosna Hersek’e gitti. Kardeş Şehir Protokolü için Maglaj’a hareket eden Kafaoğlu ve beraberindekiler, […]

KAFAOĞLU KARDEŞ ŞEHİR MAGLAJ’DA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Altıeylül Belediyesi ile Bosna Hersek’in Maglaj Belediyesi kardeş şehir olmuştu. Maglaj Belediye Başkanı Mehmet Mustabasic’in davetlisi olarak Maglaj’a giden Başkan Zekai Kafaoğlu, burada incelemelerde bulundu. İki belediye arasında protokol imzalandı.

Başkan Zekai Kafaoğlu, beraberindeki heyet ile birlikte kardeş şehir Maglaj’ın daveti üzerine Bosna Hersek’e gitti. Kardeş Şehir Protokolü için Maglaj’a hareket eden Kafaoğlu ve beraberindekiler,  yol üzerinde Ahmetçi Köyü’ne uğradı.  Köyde, 16 Nisan 1993 tarihinde, 116 masum Bosnalı Hırvat askerlerince katledilmişti. Heyet köyde şehitler için dua etti. Oradan Osmanlı Devleti’ne 27 vezir ve 70 paşa yetiştiren Travnik şehrine uğrandı. Şehit Türk Mücahit Selami Yurdan’ın kabri ziyaret edildi, Alaca Camii ziyaretinin ardından Maglaj’a ulaşıldı.

Maglaj Belediye Başkanı Mehmet Mustabasic ve çalışanlar, Başkan Kafaoğlu’na sıcak bir karşılamada bulundu.

Altıeylül Heyeti,  Maglaj’ da samimi ve güler yüzle ağırlandı.

İki belediye arasında Maglaj’ da kardeş şehir protokolü imzalandı. Protokol imza töreninde konuşan Başkan Zekai Kafaoğlu “Bu topraklar evlad-ı fatihanın, bu topraklarda çok acılar çekildi.  Her iki belediye birbirlerine yardım edecek ve destek olacak. Biz belediye olarak hazırız” dedi.

Kafaoğlu, Kastamonu Entegre şirketinin işletmekte olduğu Maglaj’daki yurt dışı iştiraki Notron Hayat Kağıt Fabrikası’nı ziyaret etti.  Fabrika, binlerce Maglajlı’yı istihdam ediyor.  Belediye yetkilileri, protokol imza töreninin ardından Altıeylül Heyeti’ni şehir turuna çıkarttı. Heyet, Maglaj’daki Osmanlı Eseri Kurşunlu Camii’ni ziyaret etti,  camide namaz kıldı. Başkan Zekai Kafaoğlu, şehir ziyaretinde şehirdeki oyun parklarının arttırılması konusunda Maglajlı yetkililer ile sohbet etti.

Ayrıca gezi esnasında Başkanlar, Ünlü Yeşil Otlar kitabının Yazarı Ethem Efendiya Mulabdiç’in evinin restore edilmesi hakkında görüş birliğine vardılar. Dönüş öncesi son durakları, TİKA tarafından Maglaj halkına hediye olarak yaptırılan Vali Recep Yazıcıoğlu Camii oldu. Altıeylül Heyeti, kendilerini samimi karşılayan ve güler yüzle ağırlayan yetkilere teşekkür etti.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.