SİVRİSİNEK İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

SİVRİSİNEK İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz aylarda sivrisinekle mücadele çalışmalarına başlayan Burhaniye Belediyesi Veteriner Hekimliği, kışlak mücadelesini tamamlayarak larva mücadelesi aşamasına geçti.

Kış aylarında yapılan, genellikle kanalizasyon sistemlerinde hareketsiz halde bulunan sivrisinekler için ilaçlama, Burhaniye Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılarak, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte larva mücadelesi başlatıldı. İlçede, Veteriner Hekim tarafından tespit edilen sivrisinek üreme alanlarına sırayla ve periyodik olarak larvasit mücadelesi yapılıyor. Sivrisinek mücadelesinde en etkin çözümün larva mücadelesi olduğunu belirten Belediye veteriner hekimi; yapılan sivrisinek mücadele planında yılın 9-10 ayı boyunca larva mücadelesi, geri kalan aylarda ise yine periyodik olarak kışlak mücadelenin yapıldığını belirtti. Aynı oranda Karasinek ile de mücadeleyi sürdüren Sağlık İşleri Müdürlüğü özellikle çöplük alanlarında karasinek için ilaçlamalarına devam ediyor.

Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.