AYVALIK’TA 51. KÜTÜPHANE HAFTASI KUTLANIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

AYVALIK’TA 51. KÜTÜPHANE HAFTASI KUTLANIYOR

Kütüphane Haftası Ayvalık’ta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Ayvalık İlçe Halk Kütüphanesinde gerçekleşen kutlama törenlerinde kütüphanenin yenilenmesine sağladığı destekten dolayı Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e teşekkür belgesi verildi.

Halk kütüphanesi okuma salonundan faydalanan ve en çok kitap okuyanların da ödüllendirildiği 51. Kütüphane Haftası kutlama törenlerinde konuşan Ayvalık Halk Kütüphanesi Müdürü Aygül Öncel, “Bireylerin çoğunun okumadığı bir toplumda kütüphanecilik hizmeti vermek yel değirmenleriyle savaşmak gibi bir şey. Ancak bizler inanıyoruz ki, kütüphane bilgi var olduğu ve insanoğlu bilgiye ihtiyaç duyduğu sürece olacaktır. Biçim değiştirecektir ama özünü koruyarak varlığını sürdürecektir” dedi.

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Ayvalık’ın Balıkesir’in kültür seviyesi yüksek ilçelerinin başında geldiğini belirterek çocukların televizyondaki reklamları pür dikkat izlediklerine işaret etti.

Çaltı çocukların TV reklamları yöntemiyle okumaya yönlendirilebileceğini söyledi.

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’da okumanın önemine vurgu yaparak, ülkemizde okuma alışkanlığının edindirilmesi gerektiğini kaydetti.

Daha sonra 51. Kütüphane Yıldırım Alp Ebru sergisi açıldı. Törene katılan protokol üyeleri sergiyi gezerek Alp’ten ebru sanatı hakkında bilgiler aldılar.

Ardından yeni oluşturulan Engelsiz kütüphane, okul öncesi çocuk salonu ve sergi salonlarının açılışı törene katılanlar tarafından hep birlikte yapıldı.

Yüksel Kalkan

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.