" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

İDA KALEMLERİ EDEBİYAT BULUŞMASI

İda bilinci Kültür Sanat Derneği  “İda Kalemleri Edebiyat Buluşması” toplantısını gerçekleştridi. Renkli Şiirler sergisi ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren İda Bilinci Sanat Kültür Evi, bölgemiz şair ve yazarlarının bir araya gelerek yeni edebiyat etkinlikleri gerçekleştirebilmesi ve bölgemiz yazın dünyasına katkıda bulunabilmek amacıyla; İda Kalemleri adı altında bir kulüp kurmuştu. Bu kulüpte edebiyat söyleşileri ve atölye […]

İDA KALEMLERİ EDEBİYAT BULUŞMASI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İda bilinci Kültür Sanat Derneği  “İda Kalemleri Edebiyat Buluşması” toplantısını gerçekleştridi.

Renkli Şiirler sergisi ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren İda Bilinci Sanat Kültür Evi, bölgemiz şair ve yazarlarının bir araya gelerek yeni edebiyat etkinlikleri gerçekleştirebilmesi ve bölgemiz yazın dünyasına katkıda bulunabilmek amacıyla; İda Kalemleri adı altında bir kulüp kurmuştu. Bu kulüpte edebiyat söyleşileri ve atölye çalışmaları gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde   Havran Belediyesi katkıları ve Hayat Okulu ile birlikte  Havran’da muhteşem bir “Türkü ve Şiir Gecesi” gerçekleştirilmişti..

 

Bu çalışmanın ardından  İda Kalemleri yeni yazın ve şiirlerini tartışmak yeni dönemde yapılacak etkinlikleri belirlemek üzere bir araya geldi. İda Kalemleri edebiyat Buluşmasına; Bülent Güldal (Şair); Cahit Çelikel (Yazar), Ali Uygun (Şair), Seyisoğlu Ahmet Çam (Şair), Enver Dolgun (Gazeteci, araştırmacı yazar), Ayşegül Akay (Radyo program yapımcısı, şair), Gürbüz Günbay (Kent Konseyi Üyesi), Sema Günbay (Cumhuriyet Kadınları Derneği Yön.Kur. Üyesi) ve Mehmet Ali Tuzlu (Araştırmacı yazar) toplantıya katılarak edebiyat konusunda bölgemize ve gençlerimize katkı sunabilmenin yol ve yöntemlerini konuştular. Edebiyat ve şiirin nitelikli olarak halka sunulmasını ve gençleri edebiyat ile buluşturmanın gerekliliğini ortaya koydular.

 

İda bilinci Kültür Sanat Derneği  başkanı Çiğdem Gölçek;, Cumartesi günleri İda Kalemleri İda Bilinci Sanat Evinde  edebiyat çalışmalarına devam edeceğini ve tüm edebiyatsever ve yazarları bu toplantılarımıza katılmalarını beklediklerini belirtti.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.