" />
USD
3,6732
EURO
4,3162
ALTIN
151,7311

BAŞKAN UĞUR’DAN MANYAS’A YATIRIM MÜJDESİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kurmayları ve daire başkanlarıyla birlikte büyükşehir belediyesinin yatırımlarını yerinde incelemek, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve tüm mahalle muhtarlarının taleplerini ilk ağızdan dinlemek için Manyas’a teknik gezi gerçekleştirdi. Manyas Belediyesi’ne kırsal mahallelerde kullanılması için 150 tane çöp konteynırı tahsis edeceklerini açıklayan Başkan Uğur, Manyas ilçesinde toplanan katı atıkların […]

BAŞKAN UĞUR’DAN MANYAS’A YATIRIM MÜJDESİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kurmayları ve daire başkanlarıyla birlikte büyükşehir belediyesinin yatırımlarını yerinde incelemek, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve tüm mahalle muhtarlarının taleplerini ilk ağızdan dinlemek için Manyas’a teknik gezi gerçekleştirdi. Manyas Belediyesi’ne kırsal mahallelerde kullanılması için 150 tane çöp konteynırı tahsis edeceklerini açıklayan Başkan Uğur, Manyas ilçesinde toplanan katı atıkların Balıkesir İli Düzenli Katı Atık Tesisleri’nde depolanması için talimat verdi. Başkan Uğur, ayrıca Manyas protokolü ve vatandaşının dile getirdiği Ziraat Fakültesi talebi için gerekli desteği sunacağını belirtti.  Başkan Uğur, Manyas’a bağlı 50 mahalle muhtarından başta yol, altyapı ve su olmak üzere gelen talepleri dinledi.

UĞUR: “MANYAS- GÖNEN YOLU İHALESİ

BİR AY İÇERİSİNDE YAPILACAK”

Manyas Kaymakamı Mehmet Erdem, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın, Manyas AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kahraman, bürokratlar ve vatandaşlar tarafından Manyaslılar Vakfı’na ait aş evinin önünde karşılanan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Vakfa ait aşevinin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi aldı. Manyaslılar Vakfı ziyareti sonrası Ak Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Başkan Uğur, yoğun bir ilgiyle karşılandığı parti binasında Manyas’a yönelik yatırımlardan bahsetti. Başkan Uğur, sözlerine şöyle devam etti: ” Genel sekreterimizle, BASKİ Genel Müdürümüzle, daire başkanlarımızla birlikte Manyas’a bu yıl içerisinde yapacağımız yatırımları anlatıp vatandaşlarımızın taleplerini dinleyeceğiz.  Manyas ilçesi için çok büyük öneme sahip sağ sahil projesi bitti, sol sahil projesinin de ihalesi nisan ayı içerisinde yapılacak. Yine Manyas- Gönen yolunun ihalesi bir ay içerisinde tamamlanacak. Bunun yanı sıra Manyas için başka müjdelerimizde olacak” dedi.

KAHRAMAN: “MANYAS’A FAKÜLTE İSTİYORUZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un Manyas’a yaptığı ziyaretin ilçeye yapılacak yatırımlar açısından önemli olduğuna değinen AK Parti Manyas İlçe Başkanı Hasan Kahraman, Manyas’a yeni kurulacak Bandırma Üniversitesi bünyesinde bir fakülte kurulması için Başkan Uğur’dan yardım talep etti. Kahraman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta kurulması için büyük bir çaba sarf ettiğiniz Bandırma Üniversitesi’nin müjdesini kamuoyuyla paylaşmıştık. Manyas ilçemizde tarım ve hayvancılık bölgesidir. Burada da Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır ancak biz Manyas’ın tarım ve hayvancılık bölgesi olmasını göz önünde bulundurarak Manyas’a Ziraat Fakültesinin yakışacağını düşünüyoruz. Bu konuda da sizden yardım talep ediyoruz” Başkan Uğur, Manyas’ın gelişimine katkı sunacak projelere destek vereceklerini ifade etti. Ziyaretin sonunda AK Parti Manyas İlçe Başkanı Hasan Kahraman, Başkan Uğur’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir ziyaretinde çektirdiği fotoğrafın halıya dokunmuş halini hediye etti.

BAŞKAN UĞUR, ESNAF

TEMSİLCİLERİNİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Ak Parti ilçe başkanlığı ziyaretinin ardından Manyas’taki esnaf temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Uğur’un ilk durağı Manyas Esnaf ve Sanatkârlar Odası oldu. Manyas ESOB Başkanı Semih Keleş tarafından karşılanan Başkan Uğur, burada esnafların taleplerini dinledi. Başkan Uğur, Manyas’taki esnaf ziyareti kapsamında; Manyas Şoförler Odası, Manyas Gölü Taşımacılar Kooperatifi ve S.S Manyas Karayolları Yolcu ve Servis Taşıyıcıları Kooperatifini ziyaret etti, bu kuruluşların ulaşım konusundaki öneri ve taleplerini dinledi.

MANYAS’A HAYVANCILIK OSB

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve kurmayları esnaf temsilcileriyle yaptığı görüşmenin ardından Manyas Kaymakamı Mehmet Erdem’i makamında ziyaret etti.  Kaymakam Erdem, Bandırma Üniversitesi’nin kurulması aşamasında gösterdiği gayretlerden dolayı Başkan Uğur’a teşekkür ederken, Manyas’a Ziraat Fakültesi kurulması için destek talep etti. Başkan Uğur, muhtarlarla yapacağı görüşme öncesinde son ziyaretini Manyas Belediyesine gerçekleştirdi. Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın ve belediye personeli tarafından karşılanan Başkan Uğur, Balıkesir’i bir bütün olarak doğru bir şekilde planlayacaklarını söyledi. Manyas’ın tarım ve hayvancılık alanında öne çıktığına işaret eden Başkan Uğur, hayvancılık OSB’nin kurulabileceğini kaydetti.  Balıkesir’i 2050 yılında 5 milyon nüfusa göre planlamasını yaptıklarını hatırlatan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “ Bu hedefimiz kapsamında Bandırma’yı da 2050 yılında 1 milyon nüfusa göre planlıyoruz. Manyas ilçemizde bu planlama kapsamında doğru planlayacağız. 1/5000 ve 1/1000’lik çevre planlarını doğru yapmalıyız” dedi.  Belediye ziyareti sonrasında BASKİ’nin Manyas Şefliği binasını ziyaret eden Başkan Uğur, burada yetkililerden BASKİ’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

MUHTARLARIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram ve daire başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda Manyas’ın kırsal ve merkez mahalle muhtarlarının taleplerini dinledi. Manyas’ta günlük 18-20 ton çöp toplandığını, bunun da Balıkesir’deki Düzenli Katı Atık Depolama Sahası’nda depolanacağını belirten Başkan Uğur, Manyas ilçesinde kullanılması için 150 çöp konteynırı vereceklerini söyledi.  Mahalle muhtarlarının başta yol- su- kanalizasyon gibi taleplerini ilk ağızdan dinleyen Başkan Uğur, Manyas’a yönelik yatırımların ve muhtarlardan gelen taleplerin gerçekleşmesi için ilgili daire başkanlarına talimat verdi.

MANYAS’TA CAMİ’YE YARDIM SÖZÜ

Muhtarlarla yapılan toplantı sonrasında Manyas’taki yatırımları inceleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Manyaslılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yapımına başladığı camiye yardım sözünü verdi. İtfaiye Daire Başkanlığı’nın Manyas ilçesinde yaptıracağı Manyas İtfaiye Amirliği ve Belediye Araç Parkı’nda incelemelerde bulunan Başkan Uğur, Manyas BASKİ Şube Müdürlüğü yöneticileriyle birlikte Atık Su Arıtma Tesisi’ni gezdi. Başkan Uğur, kısa bir süre sonra tamamlanması beklenen Manyas Kapalı Spor Salonu ve yanında yer alan futbol sahasını inceledi. Başkan Uğur, Manyas programı kapsamında son olarak Haydar ve Eski Çatal Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.