" />
USD
3,6663
EURO
4,3288
ALTIN
151,0123

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI BELİRLEDİ ŞİMDİ HEDEF 7 HAZİRAN

Haftalardır süren koşuşturma heyecan 29 Mart’ta yapılan ön seçimle biraz nefes aldı. Çok tabi ki hayal kırıklıkları yaşandı. Ama elbette her yarışın galibi ve mağlubu olacak. İstenen ön seçimdi, o da demokratik bir şekilde gerçekleşti. Seçim süresince görevlendirilen gençler vatandaşlara yardımcı olmak için güler yüzle canla başla çalıştılar. Temin edilen araçlarla mahallelerinden taşınan üye seçmenler […]

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI BELİRLEDİ ŞİMDİ HEDEF 7 HAZİRAN
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

Haftalardır süren koşuşturma heyecan 29 Mart’ta yapılan ön seçimle biraz nefes aldı. Çok tabi ki hayal kırıklıkları yaşandı. Ama elbette her yarışın galibi ve mağlubu olacak. İstenen ön seçimdi, o da demokratik bir şekilde gerçekleşti.

Seçim süresince görevlendirilen gençler vatandaşlara yardımcı olmak için güler yüzle canla başla çalıştılar. Temin edilen araçlarla mahallelerinden taşınan üye seçmenler havanın yağışlı olması nedeniyle sunulan bu hizmetten son derece memnun kaldılar. Bu seçimde; benim bildiğim yanılmıyorsam birde bir ilk yaşandı. İlçe  CHP başkanlığı kazanlar dolusu tavuklu nohutlu pilavı ve ayranları oylarını kullanmaya gelen vatandaşlara ve görevlilere ikram ettiler. Güre Afrodit Termal Otel aşçıları tarafından yapılan pilav mübalağa etmiyorum gerçekten çok lezzetliydi ve herkes aynı şeyi söyledi.

Ayrıca sandıklarda görev yapan sandık görevlilerine de bol bol simit, poğaça, çay ve çörekler dağıtıldı. Bu arada eski ilçe başkanı milletvekili aday adayı Yurt YILDIRIM’da kutu kutu kurabiye ikramında bulundu.  Bizim sandıkta görevli olan arkadaşlar, sandık kurulu başkanı 75. Yıl Okulu müdür yardımcısı Seyit POLAT, memurlar Burak BURMALI, Zuhal PEKEROĞLU, üye görevliler emekli öğretmenler Nesibe YILDIZ, Gülizar ÇEVİK kurabiyelerin organik olduğuna hemfikir oldular.

Sandıkları tek tek dolaşan milletvekili aday adaylarının yanı sıra Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA, eşi Günseli hanım, Edremit  CHP ilçe başkanı Enver ENLİGÜN eşiyle ziyaret ederek bir istekleri olup olmadığını sordular.

Evet bir önseçim maratonu daha demokratik bir şekilde kazasız belasız yaşandı (bazı yanlışlıklar yaşansa da). Dereceye giren adayları biliyorsunuz. Gerçekten hepsi de çok yoruldular. Ama yukarıda da söz ettiğimiz gibi kazanan kaybeden olacak. Kazanan CHP oldu diyelim. Şimdi artık esas mücadele başlıyor. Ne kadar çok çalışmak; o kadar çok milletvekili. Meclise söz hakkı ve iktidar. Durmayın yoldaşlar yola devam. Bu bir var olmak mücadelesidir. Birbirinizi tenkit etmek, eleştirmek, muhalefet etmek zamanı değildir. Küçük hesapları bırakın artık. Çalışanlara da destek olun.

Siz kendi eleştirilecek yerlerinizi törpüleyin birazda, olur mu?!?!

 

EVET YİNE SİGARA

Bir kısmınız ‘Yetti artık’ diyeceksiniz. Tabi ki tiryakiler. ‘Biz bilmiyor muyuz? istesek bırakırız. İçimize çekmiyoruz zaten, dudak keyfi. Bak bilmem kim hiç içmezdi hasta oldu gitti’ gibi laflar.

CHP ön seçim yapıldığı 29 Mart’ta 11 nolu sandıkta görevliyiz. Bir vatandaş geldi, adayını işaretledi, zarfı getirdi ’Ellerim özürlü, yardım eder misiniz?’ dedi. Allah göstermesin bir elinin parmakları yok, diğeri de eksik. Biz sormadan ‘Sigaradan’ dedi. Ve sordu ‘Sigara içiyor musunuz?’ diye. Bir arkadaş ‘Ben’ dedi.  ‘İyi halt ediyorsun, zaten suratından belli’ dedi. Ben Yeşilaycı ‘Artık herhalde bırakmışsınızdır’ dedim. Ne gezer ‘Aynen devam’ demez mi? Hayretle neden ne için deyince ‘Bir an önce bu dünyadan defolup gitmek için’ dedi. Sözün bittiği yer…

 

DOSTLAR BANA KOLAYLIK DİLEYİN

Evet sevgili okuyucularım. Epeydir düşünüyorduk evde tadilat yapmayı. Nasıl olacak diye uykularım kaçıyordu. Geçen Balıkesir hastane dönüşü değerli komşum müteahhit Şamil KUZU’nun   Havran’da ki bürosuna uğradık, çayını içtik. Sohbet esnasında (eşi canım arkadaşım Ümmühan hanım bir uğrayın yanına demişti) tadilat işinden de bahsettik. Bize Edremit Sanayi karşısında ki Köseoğlu Ticaret’in sahibi Mustafa ERDOĞAN beyden söz etti. Hatta telefon edip bizi ona gönderdi. Yolumuzun üstüydü uğradık, anlaştık. Ve iş başladı. Evin dışı mantolama oluyor, içi de badana falan. Yani işim çok. Onun için bize kolaylık dileyin diyorum.

Şimdilik bu kadar.

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.