" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ÖNSEÇİM BİTTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili adaylarını önseçimle belirledi. Önseçim sonucunda listeye giren tüm adaylara başarılar dileyerek başlayalım söze. CHP adına şimdi mücadele zamanı. Ancak, bazı aday adaylarının örgütlere sitemkâr davranışlarda yahut söylemlerde bulunduğu, hatta aday olanların da, aynı tutumu sergilediği birkaç gün geçirdik. Bu duruma dönük kısa bir hikâye anlatmak da yarar var. Vakt-i zamanında […]

ÖNSEÇİM BİTTİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Melih BağcıCumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili adaylarını önseçimle belirledi. Önseçim sonucunda listeye giren tüm adaylara başarılar dileyerek başlayalım söze. CHP adına şimdi mücadele zamanı.

Ancak, bazı aday adaylarının örgütlere sitemkâr davranışlarda yahut söylemlerde bulunduğu, hatta aday olanların da, aynı tutumu sergilediği birkaç gün geçirdik.

Bu duruma dönük kısa bir hikâye anlatmak da yarar var.

Vakt-i zamanında fakir bir köy delikanlısı makûs talihini yenmek için şehre göç eder. Şehre gelir çalışır didinir ve hatırı sayılır bir zenginliğe ulaşır. Fakat şehirde kimse onun zenginliğinle ilgilenmez. Herkes kendi yaşamının derdindedir. O ise sahip olduğu zenginliği göstermek için çabalar.

Bir gün bu zenginliği anlatmak ve göstermek için köyüne gitmeye karar verir. Mercedes arabasına biner ve köy yollarına düşer. Köyüne yaklaştığında, bozuk köy yollarında ilerleyen bir at arabasına çarpar. Bir gürültü, bir toz bulutu, durur, arabasından iner ve bağırmaya başlar.

  • Görmüyor musun Mercedes?

At ölmüştür, at arabası paramparça olmuştur ve at arabasının sahibi kendi köylüsü ihtiyar bir çiftçidir. Yaşlı çiftçi bir şeyler anlatmaya çalışmaktadır.

Adam ısrarla bağırmaktadır.

  • Görmüyor musun Mercedes?
  • Görmüyor musun Mercedes?
  • Görmüyor musun Mercedes?

Yaşlı çiftçi de bir şeyler anlatmaya çalışır ama adam onu duymaz.

Sonunda çiftçi avazı çıktığı kadar bağırır.

  • Görmüyor musun sol kolum koptu?

Örgüt, siyasetin özüdür ve at arabasıyla ilerler. Bu sahada hedefe son sürat, Mercedes’ le gidenler ise o at arabasına çarpmamalılar. Diyelim ki çarptılar o arabada ki adamın kolunu koparmamalılar. O kol koparsa, o Mercedes hiçbir işe yaramaz.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.